Žena v Praze skočila pod metro, provoz byl zastaven

Praha - Pod soupravu metra ve stanici Vltavská skočila ve středu odpoledne v Praze žena. Na místě podlehla svým vážným zraněním. Dopravní podnik musel provoz metra obousměrně zastavit.

Přidejte svůj názor

Pražské metro

Žena s velkou pravděpodobností skočila do kolejiště metra úmyslně. Krátce před 13. hodinou pak na místo vyjela záchranná služba, policie a hasiči. Záchranáři ženu oživovali zhruba dvacet minut. "Utrpěla zranění neslučitelná se životem," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Doprava se po neštěstí krátce před 13:00 zastavila na celé lince C, zhruba po deseti minutách dopravní podnik výluku omezil na úsek mezi stanicemi Florenc a Ládví. Zcela se provoz obnovil ve 14:15, vyplývá z webu dopravního podniku.

Tendenci ukončit vlastní život mají výrazně muži než ženy. Za poslední sledované pětiletí sebevraždou skončilo dokonce pětkrát víc mužů než žen, na 1 dokonanou sebevraždu žen připadalo 4,8 sebevražd mužů.

Nejvíce lidí volilo pro svou dobrovolnou smrt oběšení (muži 67,4 %, ženy 44,8 %). Muži kromě toho volí častěji i smrt zastřelením (11,5 %), v menší míře pak volí způsob otrávením. Naopak ženy mají tendenci k sebeotravám, skokem s výše. Smrt zastřelením je u žen méně častá.

Sebevražednost se mění nejen podle měsíců, ale i podle dnů v týdnu. Maximální hodnoty jsou v pondělí, minimum je v sobotu, uvedl csu.cz.

V pondělí je sebevražednost nejvyšší, v úterý je již počet viditelně nižší a pak každý následující den až do pátku se průměrná hodnota dále snižuje, ovšem již jen mírně. Další výraznější pokles je v sobotu. Neděle přináší proti sobotě mírné zvýšení, ale údaj zůstává pod úrovní pracovních dní.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama