Dopravci: Kontroly na hranicích zvládáme, problémy jsou jen v Calais

Praha - Některé evropské země v souvislosti s vlnou uprchlíků obnovují kontroly na svých hranicích, kamionovou dopravu opatření ale zatím nekomplikují. Největší problémy tak mají čeští dopravci stále ve francouzském přístavu Calais.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Od řidičů ale víme, že dozor na silnicích je častější," řekl jednatel společnosti M+L Logistik a vicepresident sdružení Česmad Bohemia Josef Melzer. Podle něj však nejde o nic problematického.

"Čekací doby na rakousko-německých hranicích jsou podle řidičů 15 až 30 minut, což není zase tak velký problém. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," řekl Milan Čmiko, jednatel CM Transport Tachov, dopravce se 130 kamiony.

Také další firma Lagarde Spedition Cheb, která má přes 130 kamionů, zatím závažné problémy neregistruje. "Náš provoz mezi Rakouskem a Německem není zas tak hustý. Včera jsme psali našim řidičům SMS zprávy o potenciálu možných problémů kvůli zvýšené ostraze a kontrolám vozidel, ale zatím nemáme hlášené žádné výjimečné stavy," řekl Oldřich Grill, majitel firmy.

Největší problémy v souvislosti s uprchlíky tak mají čeští dopravci stále ve francouzském přístavu Calais. Pokud zákazníci ve Velké Británii potřebují zboží dovézt včas, řeší firmy přepravu trajektem z jiného francouzského města, což však vychází trochu dráže.

Podle Grilla problémy v Calais stály firmu už tisíce liber, jimiž "dotovala britskou imigrační politiku". Francouzská policie nyní situaci více řeší. Utečence vymezila do zvláštního prostoru a už se nedostávají v takových počtech jako na začátku prázdnin do parkovišť a tras, kudy projíždějí kamiony, dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama