Dopravci: Kontroly na hranicích zvládáme, problémy jsou jen v Calais

Praha - Některé evropské země v souvislosti s vlnou uprchlíků obnovují kontroly na svých hranicích, kamionovou dopravu opatření ale zatím nekomplikují. Největší problémy tak mají čeští dopravci stále ve francouzském přístavu Calais.

Ilustrační foto

"Od řidičů ale víme, že dozor na silnicích je častější," řekl jednatel společnosti M+L Logistik a vicepresident sdružení Česmad Bohemia Josef Melzer. Podle něj však nejde o nic problematického.

"Čekací doby na rakousko-německých hranicích jsou podle řidičů 15 až 30 minut, což není zase tak velký problém. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," řekl Milan Čmiko, jednatel CM Transport Tachov, dopravce se 130 kamiony.

Také další firma Lagarde Spedition Cheb, která má přes 130 kamionů, zatím závažné problémy neregistruje. "Náš provoz mezi Rakouskem a Německem není zas tak hustý. Včera jsme psali našim řidičům SMS zprávy o potenciálu možných problémů kvůli zvýšené ostraze a kontrolám vozidel, ale zatím nemáme hlášené žádné výjimečné stavy," řekl Oldřich Grill, majitel firmy.

Největší problémy v souvislosti s uprchlíky tak mají čeští dopravci stále ve francouzském přístavu Calais. Pokud zákazníci ve Velké Británii potřebují zboží dovézt včas, řeší firmy přepravu trajektem z jiného francouzského města, což však vychází trochu dráže.

Podle Grilla problémy v Calais stály firmu už tisíce liber, jimiž "dotovala britskou imigrační politiku". Francouzská policie nyní situaci více řeší. Utečence vymezila do zvláštního prostoru a už se nedostávají v takových počtech jako na začátku prázdnin do parkovišť a tras, kudy projíždějí kamiony, dodal.

Jak v době covidu zacházet s jídlem a potravinami z dovozu? Podívejte se…

04.12.2021 22:00 Pandemie koronaviru má dopad nejen na zdraví lidí, ale i ekonomiku. Výjimkou není ani restaurační…

Vojtěch představí protiepidemická doporučení k Vánocům. Mikuláše radí…

03.12.2021 16:56 Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové…

Vláda asi odmítne zákaz zahalování obličeje na veřejnosti

04.12.2021 09:44 Za významný zásah do základních práv zřejmě označí vláda ANO a ČSSD v demisi opětovnou snahu…

Zemřel Jaroslav Hanuš. Stál za populárním seriálem Život na zámku

02.12.2021 09:48 Dnes ráno zemřel ve věku 70 let Jaroslav Hanuš, režisér úspěšných televizních seriálů Život na…

Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta

04.12.2021 21:59 Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta. Času na rozmyšlenou…

Související:

Právě se děje

reklama