Rekordní pokuta: Slovák řídil v ČR na cizí kartu, dostal pálku jako nikdo

Jihlava - Policisté na dálnici D1 na Vysočině odhalili řidiče ze Slovenska, který jel na cizí kartu. Za to mu vyměřili rekordní pokutu sto tisíc korun.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dvaapadesátiletý řidič kamionu ze Slovenska dostal od českých policistů rekordní pokutu-kauci sto tisíc korun, kterou také následně uhradil. Policisté ho zastavili kvůli běžné kontrole na 84. kilometru dálnice D1. Vzápětí zjistili, že řidič jede na cizí kartu, a to proto, aby nemusel dodržovat bezpečnostní přestávky.

"Je to velmi nebezpečné jednání v rámci bezpečnosti provozu. Mnoho nehod nastane, když mají řidiči kamionů mikrospánek," komentovala to Dana Čírtková, mluvčí policie Kraje Vysočina.

Podobných případů v poslední době stále přibývá. Za loňský rok policisté jen na Vysočině odhalili 218 takovýchto hříšníků a udělili jim pokuty za více než čtyři miliony korun. Řidiči kamiónů musejí mít podle předpisů třičtvrtěhodinovou přestávku po každých čtyřech a půl hodinách jízdy. Tato nařízení porušují hlavně cizinci.

Dálniční policisté na Vysočině loni v lednu museli řešit i opačný problém. Kvůli sněhovým přeháňkám a uvízlým kamiónům se na několik hodin dálnice D1 u Větrného Jeníkova úplně zastavila. Řidiči kamiónů si pak ustlali v kolonách přímo na dálnici a začali čerpat bezpečnostní přestávky. Rozhánět je museli až policisté a provoz a kolony se kvůli tomu rozjížděly dlouhé hodiny.

Témata: pokuty | řidiči | Slovensko
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama