Soud uzavřel obchvat za miliardu. Kvůli výmyslům aktivistů!

Třemošná – Měla to být záchrana pro obyvatele města, kteří by se díky nově otevřenému obchvatu zbavili tisíců kamiónů, které městem běžně projíždějí. Jenže sotva byl obchvat, který přišel na miliardu korun, před čtyřmi dny otevřen, už se zase bude zavírat. Informuje o tom TÝDEN.cz.

Ilustrační fotografie

Obvodní soud rozhodl, že sotva dokončená stavba se musí předběžně uzavřít. Přitom už jí používají tisíce řidičů. A proč? Místní občanské sdružení, které se na soud obrátilo, totiž tvrdí, že silnice nesplňuje protihlukové podmínky. A navíc obviňuje Ředitelství silnic a dálnic, které stavbu financovalo, že obešlo kolaudační řízení.

Předběžným rozhodnutím soudu je nejvíc vyveden z míry právě šéf plzeňského Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák. „Šokuje mě to, my jsme v ničem nepochybili,“ prohlásil pro TÝDEN.cz.

Kuťák serveru také řekl, že ještě žádné rozhodnutí soudu nedostal. Navíc občanské sdružení Orlík, které se o ně zasloužilo, obviňuje z machinací. Dokument, který od nich dostal, je podle něho nevěrohodný.

Celá věc zřejmě jen tak neskončí. Podle Kuťáka mohou následovat vleklé spory a soudní tahanice. Ale největší starosti mu dělá, jak zastavit rozjetý provoz na obchvatu, který se sotva otevřel. Stál zhruba miliardu korun, část peněz šlo z evropských dotací. A ani jeho možné uzavření by nebylo zadarmo.

Sdružení se o uzavření snaží ale už delší dobu. S první žádostí, kterou podle zjištění serveru TÝDEN.cz v dubnu doručilo Obvodnímu soudu pro Prahu 4, neuspělo. A tak do ní vložilo ještě poznámku, že obchvat není dostatečně zabezpečený proti srážce se zvěří. A soud tentokrát kývl a předběžně žádá uzavření stavby.

„Budeme muset najít dalšího znalce, který změří hluk. Nedokážu si ale představit jak, pokud má být provoz v nejbližších dnech zastaven,“ popsal pro TÝDEN.cz další postup Kuťák.

Jak v době covidu zacházet s jídlem a potravinami z dovozu? Podívejte se…

04.12.2021 22:00 Pandemie koronaviru má dopad nejen na zdraví lidí, ale i ekonomiku. Výjimkou není ani restaurační…

Vojtěch představí protiepidemická doporučení k Vánocům. Mikuláše radí…

03.12.2021 16:56 Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové…

Vláda asi odmítne zákaz zahalování obličeje na veřejnosti

04.12.2021 09:44 Za významný zásah do základních práv zřejmě označí vláda ANO a ČSSD v demisi opětovnou snahu…

Zemřel Jaroslav Hanuš. Stál za populárním seriálem Život na zámku

02.12.2021 09:48 Dnes ráno zemřel ve věku 70 let Jaroslav Hanuš, režisér úspěšných televizních seriálů Život na…

Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta

04.12.2021 21:59 Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek zvažuje, že bude kandidovat na prezidenta. Času na rozmyšlenou…

Související:

Právě se děje

reklama