Soud uzavřel obchvat za miliardu. Kvůli výmyslům aktivistů!

Třemošná – Měla to být záchrana pro obyvatele města, kteří by se díky nově otevřenému obchvatu zbavili tisíců kamiónů, které městem běžně projíždějí. Jenže sotva byl obchvat, který přišel na miliardu korun, před čtyřmi dny otevřen, už se zase bude zavírat. Informuje o tom TÝDEN.cz.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Obvodní soud rozhodl, že sotva dokončená stavba se musí předběžně uzavřít. Přitom už jí používají tisíce řidičů. A proč? Místní občanské sdružení, které se na soud obrátilo, totiž tvrdí, že silnice nesplňuje protihlukové podmínky. A navíc obviňuje Ředitelství silnic a dálnic, které stavbu financovalo, že obešlo kolaudační řízení.

Předběžným rozhodnutím soudu je nejvíc vyveden z míry právě šéf plzeňského Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák. „Šokuje mě to, my jsme v ničem nepochybili,“ prohlásil pro TÝDEN.cz.

Kuťák serveru také řekl, že ještě žádné rozhodnutí soudu nedostal. Navíc občanské sdružení Orlík, které se o ně zasloužilo, obviňuje z machinací. Dokument, který od nich dostal, je podle něho nevěrohodný.

Celá věc zřejmě jen tak neskončí. Podle Kuťáka mohou následovat vleklé spory a soudní tahanice. Ale největší starosti mu dělá, jak zastavit rozjetý provoz na obchvatu, který se sotva otevřel. Stál zhruba miliardu korun, část peněz šlo z evropských dotací. A ani jeho možné uzavření by nebylo zadarmo.

Sdružení se o uzavření snaží ale už delší dobu. S první žádostí, kterou podle zjištění serveru TÝDEN.cz v dubnu doručilo Obvodnímu soudu pro Prahu 4, neuspělo. A tak do ní vložilo ještě poznámku, že obchvat není dostatečně zabezpečený proti srážce se zvěří. A soud tentokrát kývl a předběžně žádá uzavření stavby.

„Budeme muset najít dalšího znalce, který změří hluk. Nedokážu si ale představit jak, pokud má být provoz v nejbližších dnech zastaven,“ popsal pro TÝDEN.cz další postup Kuťák.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama