Největší problémy mají živnostníci podnikající v nákladní dopravě

Praha - Největší problémy mají malí podnikatelé podnikající v nákladní dopravě do pěti vozidel, kteří stojí na hranici krachu. Sdělil to ve čtvrtek Svaz dopravy ČR (SDČR).

Ilustrační fotografie
doporučujeme

„Nejobtížnější je situace v silniční dopravě, zejména v nákladní dopravě. Živnostníci se rozhodují, jestli budou podnikat anebo skončí,“ řekl Jaroslav Hanák, předseda SDČR. Podle něho budou mít živnostníci v budoucnu problém získat od bank úvěry a dále se rozvíjet ve stále probíhající hospodářské recesi.

Nejlépe se daří železniční dopravě, která prošla restrukturalizací. Budoucnost je zejména v kombinované dopravě, kdy se synergicky využívá silniční a železniční přeprava. „V loňském roce byla vyčerpaná většina rezerv,“ dodal Hanák. Budoucnost patří zejména středně velkým a velkým dopravcům. Ti mají podle Hanáka největší úspěch na přežití v rámci nejrůznějších podpůrných vzdělávacích programů.

Segment dopravy byl zasažen hospodářskou recesí. Podle Hanáka se dopravcům snížil v loňském roce obrat o 20 až 40 procent. Ubylo i počet pracovních míst. Podle prvních odhadů o pět až patnáct procent.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama