Opilec bez řidičáku srazil dva chodce, policii se pak snažil ujet

Křišťanovice (Bruntálsko) - Opilý řidič (22), navíc bez řidičského průkazu, v noci na dnešek zaměstnal policii, když srazil na Bruntálsku dva chodce. Jeden z nich utrpěl těžká zranění. Šofér pak z místa nehody ujel. Policie jej dopadla, když se pokusil přes les dostat do sousední obce. Podle dechové zkoušky měl v krvi téměř dvě promile alkoholu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Opilý mladík na parkovišti sedl do auta a chtěl odjet. Při couvání ale zachytil muže (63). Po střetu zůstal ležet na zemi s těžkým zraněním. "Dvacetiletý svědek události se pokusil dostat do vozu a vytáhnout klíče ze spínací skříňky. Na to ale řidič zareagoval tak, že přidal plyn, narazil do protější budovy. Při tom srazil i mladíka. Ten upadl na silnici a utrpěl poranění hlavy," uvedla mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.

Starší ze zraněných mužů byl po nehodě v bezvědomí. "Selhávalo jeho dýchání. Byl v přímém ohrožení života. Prvotní ošetření ukázalo na poranění hlavy. Existovalo i podezření na vnitřní poranění," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že druhý zraněný utrpěl středně závažné poranění.

Opilý muž za volantem v jízdě pokračoval. Přejel přes silnici a narazil do stromu. Pak k němu přisedla jeho známá a automobil začal po lesní cestě ujíždět směrem do obce Lomnice. "Přivolaní policisté auto dostihli. Řidič skončil v policejní cele," uvedla mluvčí.

Muž může strávit za mřížemi až pět let. Byl obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama