V Ostravě vykolejil nákladní vlak. Škoda jde do milionů

Ostrava - V Ostravě v pátek večer vykolejil nákladní vlak. Škoda dosahuje hodnoty 5,6 milionu korun. Lokomotiva vagony táhla mimo trať víc než kilometr. Provoz na trati je omezen, omezení potrvá dva až tři týdny.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nehoda se stala krátce před 23:00 v železniční stanici Ostrava hlavní nádraží. "Vykolejily dva vozy nákladního vlaku, které souprava táhla 1,5 kilometru. Na tomto úseku poškodily trať a vyvrátily některé sloupy trakčního vedení," popsal nehodu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Dodal, že ještě před zastavením se vlak roztrhl na tři části. Nehoda se obešla bez zranění. Celková škoda byla odhadnuta na 5,6 milionu korun. Pět milionů bude stát oprava trakčního vedení a trati. Škoda na vlaku je 350.000 korun, na zabezpečovacím zařízení 250.000 korun.

Provoz na trati je vinou poškození trati a trakčního vedení omezen. Omezení se dotýká především osobních vlaků. "Nezajíždějí do stanice Ostrava Mariánské Hory. Cestující musejí vystoupit ve stanicích Svinov či hlavní nádraží a využít městskou hromadnou dopravu. Osobní vlaky mohou nabírat zpoždění od pěti do 15 minut," řekla ČTK mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události Drážní inspekce zjišťuje. S největší pravděpodobností šlo o technickou závadu. "Nyní zjišťujeme, zda o technickou závadu na vozech, nebo na trati," řekl Drápal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama