18 zraněných na Karlovarsku: Řidič ve smyku narazil do kamionu, pak se přiřítil autobus

Karlovy Vary/Poděbrady - Asi 18 lidí se dnes ráno zranilo při nehodě na silnici I/6 mezi Karlovými Vary a Prahou u Žalmanova. Na namrzající silnici se tam srazil autobus, osobní a nákladní auto. Na Nymburku vzpříčený kamion zatarasil cestu.

Ilustrační foto

Autobus převážel podle Bakurové děti. Sanitky odvezly do nemocnic v Karlových Varech, Ostrově a Sokolově 18 lidí s lehkými a středně těžkými zraněními, včetně tří řidičů havarovaných vozidel. "Na místo nehody vyjelo šest sanitek, dva vozy s lékařem a jeden vůz hromadného neštěstí, do hasičského autobusu přestoupilo 34 dětí, které byly bez zranění, a pod zdravotním dohledem odjely," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Bakurová.

Nehoda se podle policejní mluvčí Zuzany Týřové stala kolem 8:00: "Řidič osobního automobilu jedoucí ve směru od Karlových Varů na Prahu dostal při předjíždění na kluzké vozovce smyk a narazil do protijedoucího kamionu. Vzápětí do toho narazil ještě autobus z Karlových Varů do Prahy, ve kterém cestovalo přes 40 lidí."

Mezi řidiči, kterým v pondělí večer namrzající déšť zkomplikoval život, byl i chorvatský řidič kamionu, který v noci na úterý se svým tirákem havaroval u Poděbrad.

Havárie se stala po půlnoci na úterý poblíž Poděbrad na silnici I/38, hned za mostem přes Labe. Řidič kamionu s chorvatskou registrační značkou jel směrem Nymburk. Vlivem prudkého poklesu teploty pod bod mrazu, se na mostě vytvořila velmi zrádná námraza, na které kamion převážející dřevěnou kulatinu dostal smyk. Řidiči se rozkmitaný návěs už nepodařilo uřídit a s kamionem narazil do svodidel.

Návěs zůstal vzpříčený přes celou šířku vozovky. Policisté, tak museli silnici v místě havárie zcela uzavřít a ostatní vozidla odklonit na objízdnou trasu. Vzpříčený kamion museli s těžkou technikou vyprostit hasiči, kteří museli částečně rozřezat železná svodidla, aby uvolnili tahač. Potom pomocí ocelových lan vytáhli kamion zpátky na komunikaci. Řidič z havárie naštěstí vyvázl nezraněn.

Témata: Dopravní nehody

Dálnice D1 na Prahu byla neprůjezdná kvůli nehodě

15.06.2021 11:49 Aktualizováno Dálnice D1 byla dnes za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii…

Související:

Právě se děje