Alkohol za volantem, následky děsivé: Senior vystoupil z auta, smetl ho řidič

Praha - Alkohol za volant nepatří, přesto si někteří řidiči nedají říct. Následky jsou pak děsivé.

Ilustrační foto

Na dálnici D1 na Benešovsku dnes ráno havaroval maďarský kamion, který se převrátil do svodidel. Řidič skončil se zraněním v nemocnici. Auta na 58. kilometru ve směru na Brno nemohla projet levým pruhem. Pravý pruh byl zablokován pouze zčásti a řidiči museli dbát v tomto úseku zvýšené opatrnosti, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Podle mluvčí benešovské policie Evy Stulíkové se nehoda stala krátce před 06:00. "Sedmapadesátiletý řidič zahraničního kamionu z dosud neznámých příčin nezvládl řízení a havaroval do svodidel. Utrpěl zranění a skončil v nemocnici. Orientační dechová zkouška u něj prokázala bezmála 0,5 promile alkoholu," uvedla Stulíková.

Doprava byla obnovena kolem 08:30, provoz na dálnici je podle Stulíkové plynulý. Kvůli opravě středových svodidel ale motoristé musejí počítat během dne s omezením v levých jízdních pruzích v obou směrech.

Muž vystoupil z auta, přiřítil se opilý řidič...

Muž (†66) zemřel ve čtvrtek večer v Přerově poté, co do něj při vystupování z vozu narazil opilý řidič. Muž svým zraněním podlehl i přes snahu lékařů v nemocnici. Řidiči naměřili policisté v dechu 2,59 promile alkoholu. Je podezřelý z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Tragická nehoda se stala kolem 20:30 ve chvíli, kdy opilý řidič (38) jel vozem značky Peugeot ze směru od ulice Kozlovská směrem k ulici Spálenec.

"Po projetí mírné levotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a narazil do osobního motorového vozidla značky Dacia, které bylo zaparkováno při pravém okraji vozovky. V té době krátce po vystoupení stál u vozidla šestašedesátiletý muž," uvedla policejní mluvčí.

Starší muž byl nárazem pravou přední části vozidla Peugeot odhozen na vozovku a utrpěl těžká zranění. Z místa nehody byl převezen do nemocnice, kde však přes veškerou snahu lékařů svému zranění podlehl. Opilému řidiči hrozí v případě odsouzení až tříletý pobyt ve vězení. Příčiny a okolnosti nehody i nadále policisté vyšetřují.

Smrtelná nehoda se stala také ve středu v Jeseníku, policisté o ní informovali až dnes. Čtyřiadvacetiletá řidička osobního auta tam v Lipovské ulici srazila chodce, který přecházel mimo přechod pro chodce.

Dálnice D1 na Prahu byla neprůjezdná kvůli nehodě

15.06.2021 11:49 Aktualizováno Dálnice D1 byla dnes za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii…

Související:

Právě se děje