Za celý rok zemřelo při nehodách 631 lidí

Praha - Při dopravních nehodách zemřelo v prosinci zatím 54 lidí. Počet usmrcených na českých silnicích tak za letošek vystoupal na 631.

Nehody aut, ilustrační fotografie
doporučujeme

Loni nepřežilo 583 účastníků havárií, což byl nejnižší počet od roku 1961. Letošní číslo zatím zůstává druhé nejnižší, zastavil se však šestiletý klesající trend počtu úmrtí.

I v poslední den roku se stala nehoda, která si vyžádala lidský život. Smrtí řidiče skončila nehoda, která se stala dnes kolem 09:00 u Městečka Trnávka na Svitavsku. Dodávkový automobil vyjel ze silnice a zůstal stát nakloněný nad potokem. Řidič se snažil dostat z vozu, ale dodávka se na něj převrátila.

Celoroční počty zemřelých při nehodách klesaly vytrvale od roku 2008. Letos se ale po loňských 583 úmrtích vrátil počet mrtvých nad 600, I přesto patří rok 2014 stále k nejlepším. V posledních letech kromě loňska se počet obětí havárií v Česku pohyboval kolem sedmi set, a před rokem 2008 dokonce nad hranicí jednoho tisíce. Nejvíce lidí zemřelo na silnicích v roce 1969, kdy si nehody vyžádaly 1758 životů.

Letošním nejtragičtějším dnem byl čtvrtek 31. července s devíti mrtvými. Tři lidé najednou tehdy zemřeli při srážce kamionu a osobního auta na Pelhřimovsku a vážný byl také střet osobního vozu a autobusu, při kterém jeden člověk zahynul a dalších 15 se zranilo. Nejvíce životů si vyžádaly zářijové nehody (76 obětí), naopak nejméně jich bylo v únoru (24).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama