Pražský okruh blokovala hromadná nehoda, další kolize na D1

Praha/Jihlava - Nehoda čtyř kamionů a 50 dalších vozů na 17 kilometru silnice R1 dopoledne zcela zablokovala Pražský okruh ve směru na letiště, šest lidí bylo zraněno. Policisté na několik hodin uzavřeli nájezd z dálnice D1 na okruh, krátce po třetí hodině odpoledne ale již auta touto cestou opět mohla. Hromadná kolize je hlášena také z Jihlavska, kde utrpělo zranění 19 lidí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Záchranáři podle mluvčí Jiřiny Ernestové na místě kolize ošetřili šest lehce zraněných lidí. Mezi nimi byly čtyři děti. Záchranka je proto převezla preventivně na pozorování do nemocnice Motol.

V rámci hromadné havárie, která začíná u výjezdu do ulice K Barrandovu, se podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana stala postupně celá řada menších nehod. Na místo již dorazilo deset výjezdových policejních skupin, desítky dalších dopravních policistů se starají o odklon dopravy.

Krátce po nehodě uzavřela policie nájezd z D1 na okruh, v odpoledních hodinách ho ale opět uvolnila. Policisté tak směřují řidiče ulicí k Barrandovu, následně po ulici K Austisu zpět na okruh za výjezdem na Ořech.

"Nehoda na páteřní komunikaci může mít souvislost s dílčí sněhovou bouří na jihu Prahy," uvedl Hulan. Následky kolize se podle něj budou odstraňovat zřejmě několik hodin.

19 zraněných na D1

Na 117. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu došlo před polednem k hromadné nehodě několika desítek nákladních a osobních aut. Komunikace byla několik hodin neprůjezdná, kolem 18:00 policisté obnovili provoz v jednom pruhu.

"Přesný počet aut, které se střetly, nevíme. Hovořilo se i o autobusu, ale tuto informaci nemáme potvrzenou. Hasiči se především snaží vyprostit zraněné osoby zaklíněné ve vozech," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Podle lékaře zdravotní záchranné služby Miroslava Havlíka byli tři lidé zraněni těžce. "Jednoho jsme transportovali do nemocnice v Brně, ostatní pak do nemocnice v Jihlavě," uvedl. Dodal, že některé lehce zraněné ošetřili záchranáři na místě.

Dálnice D1 je po nehodě ve směru na Prahu nadále částečně uzavřená. Řidiči musí počítat s objízdnou trasou. Dálnici opustí na 119. kilometru a po silnicích nižších tříd se na D1 vrátí na 112. kilometru. Ve směru na Brno je v místě nehody omezen levý jízdní pruh, ve kterém stojí vozidla záchranářů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama