Nejtragičtější víkend roku 2010 - na silnicích zemřelo již 17 lidí

Praha - Již 17 lidí zahynulo od pátku do neděle ráno na českých silnicích, první prázdninový víkend se tak stal nejhorším od počátku roku 2010. Agentura Mediafax to zjistila z policejních statistik.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

První prázdninový víkend ještě neskončil, ale už má už má jeden smutný primát - žádný jiný víkend v roce 2010 nezahynulo na silnicích ČR více lidí. Dalších 37 se navíc těžce zranilo.

Důvodem je pravděpodobně nejen odjezd tisíců lidí na dovolenou či prodloužený víkend, ale i slunečné počasí - mezi oběťmi jsou i dva motorkáři a dva cyklisté.

Zatím posledním tragickým případem je ten z Novojičínska, kde v neděli ráno zahynuli dva mladíci v dodávce na dálnici D1 po nárazu do mostního pilíře. Byla to od pátku již třetí nehoda, která si vyžádala dva životy najednou.

V pátek se také na dálnici D1, tentokrát u Slavkova, zabil pětašedesátiletý řidič osobního auta a jeho dvanáctiletá spolujezdkyně, večer pak u Řevničova na Rakovnicku dva mladí lidé rovněž v osobním autě.

Mnoho dalších nehod skončilo těžkými zraněními, od pátku jich policejní statistiky zaznamenaly 37. Nejhorší byl z tohoto pohledu čelní střet dvou osobních vozů na Liberecku, při němž se těžce zranili čtyři lidé.

Nehody také komplikovaly lidem odjezd na dovolenou, především na dálnici D5 ve směru na Rozvadov. Zde se v noci z pátku na sobotu srazily dva kamiony a zablokovaly dálnici téměř na deset hodin.

Policejní statistiky evidují v roce 2010 pouze jediný víkend bez obětí na silnicích, a to třetí víkend v únoru.

Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama