Na Litoměřicku se srazily vlaky, strojvedoucí se zachránil skokem z lokomotivy

Litoměřice - Dnes dopoledne se mezi Velkými Žernoseky a Litoměřicemi srazily dva nákladní vlaky, jeden strojvedoucí je zraněn. Trať bude patrně uzavřena až tři dny, dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu. Policie škodu předběžně odhaduje na 100 milionů korun, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vlaky ČD Cargo se čelně srazily v 08:40 hodin u obce Žalhostice a vykolejily. Dvanáct vozů je zcela mimo koleje, poškozený je jak svršek trati, tak trakční vedení. Strojvedoucí jednoho z nich skončil s lehkým zraněním v nemocnici. Čelní srážky vlaků jsou podle mluvčího Drážní inspekce Pavla Drápala neobvyklé.

"Velice předběžně to vypadá na chybu člověka. Zatím to vypadá, že zabezpečovací zařízení fungovalo tak, jak má, ale může se ještě cokoli ukázat. Jsme teprve na začátku. Zatím vycházíme z toho, co má řekl jeden ze strojvedoucích," řekl šéf Drážní inspekce Jan Kučera.

Podle Kučery platila v době nehody na trati výluka, soupravy jezdily jen po jedné koleji. Vlak s prázdnými plošinovými vozy, který jel ve směru od Ústí nad Labem, měl zůstat stát ve Velkých Žernosekách a počkat na vlak s uhlím, který jel v opačném směru.

"Vlak od Ústí nad Labem ale ve stanici Velké Žernoseky nezastavil, projel kolem návěsti zakazující jízdu, poškodil výhybku a vjel na trať směr Litoměřice. V důsledku této nedovolené jízdy vlaku zabezpečovací zařízení změnilo návěst dovolující jízdu vlaku od Litoměřic na návěst stůj," řekl Kučera. Strojvedoucí druhého vlaku okamžitě zastavil. Před možným zraněním se zachránil skokem z lokomotivy. "Vlak od Ústí nad Labem narazil do stojícího vlaku rychlostí 50 - 60 kilometrů za hodinu," dodal Kučera.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopravu na Moravě komplikovaly hromadné nehody. Několik zraněných

21.09.2018 14:25 Aktualizováno Frýdek-Místek - Na silnici I/56 u obce Baška na Frýdecko-Místecku se dnes ráno srazilo pět aut.…

Mladý řidič se zabil při nárazu do klád. Další smrtelné nehody na D1 a…

19.09.2018 15:00 Aktualizováno Frýdek-Místek/Jihlava - Dvacetiletý muž zemřel v úterý večer při dopravní nehodě u obce Návsí na…

Pozor na silnicích: V Kralupech se srazil vlak s kamionem, několik…

18.09.2018 17:39 Aktualizováno Kralupy nad Vltavou - V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se dnes kolem 8:00 srazil motorový vlak s…

Rodinné neštěstí: Zemřela dívka (†6), kterou v Bohumíně srazilo auto

14.09.2018 15:29 Ostrava - Šestiletá dívka, kterou ve středu odpoledne na přechodu pro chodce v Bohumíně na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama