Autobus vjel v Ostravě do cesty tramvaji. Pět lidí zraněno

Ostrava - Zraněním pěti cestujících a dopravním kolapsem v městské části Poruba skončila nehoda autobusu a tramvaje v Ostravě. K nehodě došlo na křižovatce ulic Martinovská a Bedřicha Nikodéma.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala krátce před půl jednou. Podle informací dopravního podniku zřejmě autobus linky 40 jezdící po městské části Poruba nedal přednost tramvaji a vjel jí do cesty. Srazil se s linkou 4 mířící do Martinova.

"Nehoda se stále vyšetřuje," upozornil mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht. "Došlo ke srážce linkového autobusu s tramvají na Martinovské ulici. Museli jsme nasadit náhradní autobusovou dopravu."

Při nehodě bylo zraněno pět cestujících. "Posádky zdravotnické záchranné služby ošetřovaly na místě pět žen ve věku 45 až 76 let," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

"Všechny byly při vědomí a utrpěly lehká nebo středně těžká zranění. Tři jsme transportovali do ostravské fakultní nemocnice, dvě byly po prvotním ošetření ponechány na místě zásahu," dodal mluvčí s tím, že ženy utrpěly poranění končetin a v jedna cestující si při pádu způsobila zranění hlavy.

Provoz na silnici musel být kvůli vyšetřování výrazně omezen, což v městské části Poruba způsobovalo velké dopravní komplikace.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama