Peklo na D1: Hořící auta blokovala provoz v obou směrech

Nový Jičín - Požár dvou nákladních vozidel zastavil provoz na 328. kilometru u Hladkých Životic na Novojičínsku. Na místě zasahovali hasiči i záchranáři. Zraněné řidiče jednoho z náklaďáků musel odvézt vrtulník.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

K nehodě došlo nedaleko Suchdola nad Odrou ve směru na Ostravu. Kvůli zásahu hasičů ale musela být dálnice uzavřená v obou směrech. Jezdí se objížďkou od sjezdu v Mankovicích ve směru na Ostravu, v opačné směru se sjíždí u Hladkých Životic.

Podle předběžných informací došlo ke kolizi kamionů, které následně vzplály. Od kamionů chytl i mech kolem silnice, hasičům se naštěstí podařilo oheň zastavit před tím, než se stihnul rozšířit na sousední pole.

Pruh ve směru na Brno se hasičům podařilo zprůjezdnit. Na vyklizení druhého směru stále ještě pracují. Řidiče jednoho z kamionů převezli záchranáři letecky do nemocnice v Ostravě Porubě.

Kamionům hořely korby, český převážel potraviny, druhý, polský, nejspíš malý vrtulník. Požáry ale náklad poničil natolik, že to nebylo možné stoprocentně identifikovat, řekl pro iDnes mluvčí hasičů Petr Kůdela. Českého řidiče transportovali záchranáři do nemocnice, druhý zřejmě z nehody vyvázl bez zranění.

"Štěstím pro čekající řidiče ve směru na Ostravu bylo, že oba ohněm zničené kamiony stály prakticky v odstavném pruhu. Hasiči proto, když to bylo možné, se pustili do čištění rychlého pruhu vodními proudy, pomáhaly jim i silniční stroje," popsal Kůdela.


Kromě kamionů hořela i mez u dálnice. "Hasičům se velmi rychle podařilo dostat všechny tři požáry (dvě vozidla a mez) pod kontrolu. Suchá tráva hořela v délce zhruba sto metrů, hasiči ochránili před požárem přilehlé pole," řekl Kůdela.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama