Smrt na silnicích: O prázdninách zemřelo 150 lidí. Je zde nebezpečný fenomén

Praha - Podle dnes zveřejněné statistiky si dopravní nehody o prázdninách v Česku vyžádaly 150 životů a 500 vážně zraněných. Celkem policie řešila 150 tisíc nehod. Na podzim chystá policie celorepublikové kontrolní akce zaměřené na prevenci nalévání alkoholu mladistvým.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda

"Nejčastější příčinou je nevěnování se řízení a slabá pozornost řidiče. Fenoménem se staly velké nehody s několika usmrcenými," uvedl šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Policisté často přičítají příčinu nehod únavě lidí z vedra, také oslnění řidičů. "Byl velký počet teplých dnů a dlouho trvající horka, která se negativně projevují na nehodovosti," upřesnil Lerch.

Problémy způsobili podle něj také chodci. "Zavinili letos bezmála 800 dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno 12 chodců. Je to o pět více něž loni. Ukazuje to na nezodpovědné chování chodců. Zaznamenali jsme spoustu opravdu zbytečných nehod, při kterých si chodec lehl na vozovku, ať už vlivem únavy, nebo po požití alkoholického nápoje," dodal Lerch.

Pořádková policie se v letních měsících zaměřila také na hudební festivaly. Pod dohledem celkem 6000 policistů bylo 314 festivalů a podobných akcí. Hrinko zmínil několik případů, které policisty překvapily.

Na odjezdu z jedné akce zastavili Poláka, který nadýchal 2,73 promile. V červenci kontrolovali také taneční festival na Vyškovsku, kde bylo pod vlivem opiátů několik desítek řidičů. "Poslední perličkou je případ z kontroly vůdců malých plavidel. Některé fesťáky jsou totiž spojené s vodní plochou. Dotyčný jezdil zajímavým způsobem. Zjistili jsme, že to nebylo způsobeno ničím jiným než alkoholem. Naměřili jsme 1,69 promile," dodal Hrinko.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie na Berounsku: Auto narazilo na benzínce do kamionu, dva mrtví

10.12.2018 07:24 Dva lidé zemřeli v osobním autě, které v neděli pozdě večer z dosud neznámých příčin zezadu…

Seniorku (†76) v Praze smrtelně srazilo auto, udělala fatální chybu

04.12.2018 10:19 Osobní vůz srazil dnes ráno v Modřanské ulici v Praze 4 chodkyni, která podle prvních informací…

Srážka autobusu s náklaďákem v Praze: Pondělní nehoda má tragičtější…

04.12.2018 09:04 Srážka autobusu s nákladním autem si v pondělí večer v pražských Horních Počernicích vyžádala osm…

Na Olomoucku se srazil autobus s osobním vozem, dva zranění

01.12.2018 14:04 Dva lidé se dnes dopoledne lehce zranili při srážce osobního automobilu s linkovým autobusem v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama