Smrt na silnicích: O prázdninách zemřelo 150 lidí. Je zde nebezpečný fenomén

Praha - Podle dnes zveřejněné statistiky si dopravní nehody o prázdninách v Česku vyžádaly 150 životů a 500 vážně zraněných. Celkem policie řešila 150 tisíc nehod. Na podzim chystá policie celorepublikové kontrolní akce zaměřené na prevenci nalévání alkoholu mladistvým.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda

"Nejčastější příčinou je nevěnování se řízení a slabá pozornost řidiče. Fenoménem se staly velké nehody s několika usmrcenými," uvedl šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Policisté často přičítají příčinu nehod únavě lidí z vedra, také oslnění řidičů. "Byl velký počet teplých dnů a dlouho trvající horka, která se negativně projevují na nehodovosti," upřesnil Lerch.

Problémy způsobili podle něj také chodci. "Zavinili letos bezmála 800 dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno 12 chodců. Je to o pět více něž loni. Ukazuje to na nezodpovědné chování chodců. Zaznamenali jsme spoustu opravdu zbytečných nehod, při kterých si chodec lehl na vozovku, ať už vlivem únavy, nebo po požití alkoholického nápoje," dodal Lerch.

Pořádková policie se v letních měsících zaměřila také na hudební festivaly. Pod dohledem celkem 6000 policistů bylo 314 festivalů a podobných akcí. Hrinko zmínil několik případů, které policisty překvapily.

Na odjezdu z jedné akce zastavili Poláka, který nadýchal 2,73 promile. V červenci kontrolovali také taneční festival na Vyškovsku, kde bylo pod vlivem opiátů několik desítek řidičů. "Poslední perličkou je případ z kontroly vůdců malých plavidel. Některé fesťáky jsou totiž spojené s vodní plochou. Dotyčný jezdil zajímavým způsobem. Zjistili jsme, že to nebylo způsobeno ničím jiným než alkoholem. Naměřili jsme 1,69 promile," dodal Hrinko.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kolínsku spadl motorkář bez helmy pod auto, na místě zemřel

23.09.2018 10:14 Masojedy - V Masojedech na Kolínsku zemřel v sobotu odpoledne při nehodě asi devětatřicetiletý…

Dopravu na Moravě komplikovaly hromadné nehody. Několik zraněných

21.09.2018 14:25 Aktualizováno Frýdek-Místek - Na silnici I/56 u obce Baška na Frýdecko-Místecku se dnes ráno srazilo pět aut.…

Mladý řidič se zabil při nárazu do klád. Další smrtelné nehody na D1 a…

19.09.2018 15:00 Aktualizováno Frýdek-Místek/Jihlava - Dvacetiletý muž zemřel v úterý večer při dopravní nehodě u obce Návsí na…

Pozor na silnicích: V Kralupech se srazil vlak s kamionem, několik…

18.09.2018 17:39 Aktualizováno Kralupy nad Vltavou - V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se dnes kolem 8:00 srazil motorový vlak s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama