Dodávka srazila v Kyjově dvě chodkyně, jedna na místě zemřela

Kyjov - V pátek večer se v Kyjově stala vážná dopravní nehoda. Dodávka v Netčické ulici srazila na chodníku dvě ženy, jedna na místě zemřela.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Řidič nezvládl na mokré vozovce své auto a vjel na chodník, kde srazil dvě seniorky," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Hasiči se zdravotníky se snažili ženě (68) pomoct. "Společně jsme ji resuscitovali, ale na místě podlehla zraněním," doplnil Příkaský. Druhou chodkyni (76) převezli záchranáři do nemocnice. Dechová zkouška vyloučila u jednačtyřicetiletého řidiče alkohol.

Víte, jak se jako chodec chovat?

Dbejte na Vaši zvýšenou viditelnost - při snížené viditelnosti noste oblečení jasných barev, abyste byli lépe vidět v šeru a ve tmě, opatřete svoje oblečení reflexními prvky a doplňky, které ve světlech projíždějících vozidel výrazně září,
vozovku přecházejte na přehledném místě.

Při přecházení přes vozovku využívejte pokud možno přechody pro chodce se světelnou signalizací a vyznačené přechody.

Přecházejte pouze na zelenou a jste-li přesvědčeni, že skutečně nic nejede. Pokud v blízkosti přechod není, přecházejte pouze tam, kde je dobrá viditelnost. Nikdy nepřecházejte v zatáčce, mezi stojícími automobily.

Ani na přechodu však nemá chodec absolutní přednost. Pozor na přednost v jízdě tramvaje a vozidel s právem předností jízdy (hasiči, PČR, záchranka atd.), žádný řidič nedokáže zastavit své vozidlo, pokud mu někdo náhle vstoupí do vozovky.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama