Řidička několikrát vjela do protisměru, srážku s kamionem nepřežila

Hradec Králové - I přesto, že bezpečnost hlídají v rámci dopravně bezpečnostní akce stovky policistů, na silnicích o víkendu opět umírali lidé. Jen za pátek a sobotu si nehody vyžádaly minimálně šest životů. Zarážející je i to, že během těchto dvou dnů 30 nehod zavinili opilí nebo zdrogovaní řidiči.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

Silnice z Hradce Králové na Holice nepatří mezi místními mezi ty nejoblíbenější. Jezdí se tu rychle a poměrně pravidelně jsou tu tragické nehody. Bohužel platí to i pro včerejší večer.

Řidička fabie podle svědků několikrát vybočila do protisměru a pak čelně trefila protijedoucí kamion. "Jela nějak divně, kličkovala, jela do protisměru," popsal svědek. Pokoušel se jí poskytnout první pomoc, ale žena zemřela.

Policisté se budou snažit zjistit příčiny podivného chování řidičky, nevylučují ani, že chtěla sama a dobrovolně skoncovat se životem. Jela velkou rychlostí, nebyla připoutaná. Přitom místo znala dokonale, zemřela jen necelý kilometr od svého bydliště. "Na místě nebyly zjištěny žádné brzdné stopy," řekla Markéta Janovská z pardubické policie.

Ani příčina další smrtelné nehody není jednoznačná. Muž (73) na skútru včera odpoledne projížděl Černovickou ulicí v Chomutově. Jeho jízda a o chvíli později i jeho život skončily nárazem do obrubníku. Není vyloučené, že seniora někdo ze silnice vytlačil.

Přitom už od pátku u silnic stojí stovky policejních hlídek. Jen na Královéhradecku jich v pátek poslali do akce 30, dalších třicet vyšlou zítra. Ani to ale nezastaví řidiče, kteří usedají za volant pod vlivem drog nebo alkoholu.

Kolik jich asi v tuto chvíli jezdí na silnicích, když za pátek a sobotu jich 30 způsobilo dopravní nehodu. Královéhradečtí policisté se proto rozhodli dopravní akce opakovat každý víkend až do odvolání.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama