Na Vyškovsku havaroval polský autobus, zranilo se 13 lidí

Vyškov - Dnes v noci na sedmém kilometru rychlostní silnice R46 ve směru z Vyškova na Olomouc havaroval polský autobus, zranilo se 13 lidí. Kvůli nehodě se v místě jezdilo jedním pruhem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala po druhé hodině ranní u obce Pustiměř. Autobus sjel z rychlostní komunikace a obrátil se na bok. "Cestovalo v něm přes 40 lidí a dva řidiči," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Zranilo se 13 lidí, z toho jedno dítě. "Nikdo ale neměl žádné vážné zranění a nebyl v ohrožení života," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Na místě zasahoval i vrtulník, který nakonec přepravil jednoho člověka s lehčími zraněními do brněnské nemocnice, další odvezly sanitky do Vyškova. Původně záchranáři informovali pouze o deseti zraněných, které sami přepravili do nemocnic. Další tři ale předali k převozu jiným kolegům.

"Vyslali jsme na místo evakuační autobus pro zbytek posádky, která čeká na nedaleké benzinové čerpací stanici, až přijede nový polský autobus," dodal Jirouš. Řidič pravděpodobně usnul a sjel s autobusem do příkopu. Jeho dechová zkouška byla negativní.

Kvůli nehodě se dvanáct hodin jezdilo v místě pouze jedním pruhem. Přestože měl být provoz zcela obnovený už dopoledne, nastalo zdržení při odtahování autobusu. Od 14:15 je však silnice zcela průjezdná.

Loading...
Témata: Nehody autobusů
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama