Tramvaj má přednost, apeluje policie. V Praze bylo vážně zraněno pět chodců

Praha - Záchranná služba měla v Praze napilno. Od pátečního večera byli v metropoli vážně zraněni při střetech s tramvajemi pět lidí. Policie apeluje na chodce: před tramvají nemáte přednost.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Tramvaje v Praze, ilustrační fotografie

V pátek ráno kolem 7:30 tramvaj zranila muže poblíž zastávky Teplárna Michle. Také v pátek kolem 14:00 se při střetu s tramvají zranil na hlavě muž (52) v Sokolovské ulici. Kolem 18:00 pak srazila tramvaj muže (32) u zastávky Biskupcova na Žižkově. Záchranáři ho s vážnými zraněními převezli do vinohradské nemocnice.

V noci na sobotu se pak při kolizi s tramvajemi zranili muž (27) poblíž zastávky Invalidovna a žena (46) u Slavie. "Oba utrpěli vážná vícečetná poranění, muž by převezen do Ústřední vojenské nemocnice a žena na ARO vinohradské nemocnice," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

"Asi by chtělo opět apelovat na chodce, že nemají přednost před tramvají," podotkla Ernestová. Mnoho lidí to podle ní opomíjí, a pak to končí fatálními následky.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan uvedl, že muž sražený v pátek odpoledne v Sokolovské ulici byl pod vlivem alkoholu. "Naměřená hodnota přesahovala hodnotu dvě promile alkoholu v dechu," podotkl. Pod vlivem alkoholu byla s největší pravděpodobností podle Hulana také žena zraněná u zastávky Slavia.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že všech pět sražených lidí pravděpodobně nedalo přednost tramvaji. U zastávky Biskupcova sražený člověk zřejmě přecházel tam, kde neměl, stejně jako u Slavie, kde tramvaj srazila ženu při odjezdu ze zastávky. Další tři nehody se odehrály mezi zastávkami, kde by se lidé neměli zdržovat na tramvajových kolejích.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama