Tragédie na Chrudimsku: Tři lidé zemřeli při srážce auta s vlakem

Chrudim - K tragické nehodě došlo dnes u Oldřetic, místní části obce Raná na Chrudimsku. Při srážce vlaku s osobním autem zemřeli tři lidé. Čtvrtý člověk cestující ve voze byl letecky transportován do nemocnice.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se vlak jedoucí z Pardubic do Havlíčkova Brodu střetl s autem na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací bez závor. "Přezkoušení železničního přejezdu ukázalo na jeho správnou činnost, což potvrdila i archivovaná data z tohoto přejezdu. Nejedná se tedy o příčinu na straně železnice," uvedl Drápal.

"Nehoda se stala kolem 9:00 na železničním přejezdu. Zemřely tři osoby ve věku 29, 45 a 65 let, čtyřiadvacetiletý muž, zřejmě řidič, je v nemocnici. Pravděpodobně se jedná o dělníky, kteří pracovali podél trati," uvedla Janovská. Okolnosti nehody policie stále vyšetřuje, škoda dosáhla odhadem 200.000 korun.

Doprava na trati mezi Žďárcem u Skutče a Hlinskem byla ve 13:45 obnovena, průjezdná je již také silnice mezi Oldřeticemi a Ranou.

Vlak po střetu táhl osobní auto ještě 200 metrů. "Ve vlaku nebyl nikdo zraněn, celkem 15 cestujících bylo evakuováno a odvezeno náhradní autobusovou dopravou," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama