Tragická nehoda: Kamion se převrátil na auto, osmnáctiletý řidič zemřel

Jičín - Tragická nehoda se stala u obce Konecchlumí na Jičínsku. Kamion převážející autobaterie se převrátil na osobní auto, jeho osmnáctiletý řidič na místě zemřel. Řidič kamionu byl převezen do jičínské nemocnice.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Kamion převážející akumulátory se krátce před půl čtvrtou odpoledne u obce Konecchlumí čelně střetl s osobním autem, jeho řidič zemřel. Řidič osobního auta jel směrem od Jičína a z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se střetl s plně naloženým kamionem.

"Obě vozidla skončila po srážce mimo vozovku, tahač kamionu navíc narazil do stromu," popsala mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Řidič kamionu byl kvůli zdeformované kabině zraněn a následně převezen do jičínské nemocnice. Autobaterie jsou vysypané na vozovce, v příkopu i po poli.

Na místě jsou také policisté a záchranná služba. "Byla povolána také asistentka hasičského psychologa pro poskytnutí psychologické intervence řidiči kamionu," uvedla mluvčí hasičů. Příčina nehody není známá.

"Zatím máme z místa jen kusé informace," sdělila policejní mluvčí Ivana Ježková. "S určitostí víme o jedné oběti," pokračovala. Hasiči se do osobního auta pod kamionem dostávají jen velmi obtížně, nákladní auto se snaží nadzvednout jeřábem.

"V osobním autě hasiči nalezli osobu bez známek života. Řidič kamionu byl kvůli zdeformované kabině tahače zraněn a do péče si ho převzala přivolaná záchranná služba," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková. Hasiči řidiči kamionu poskytli psychologickou pomoc.

Čtyřicetiletý řidič kamionu podle Ježkové utrpěl lehké zranění a z nemocnice byl po ošetření propuštěn. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Škodu na vozidlech policie odhadla na 1,5 milionu korun.

Silnice 1/35 je mezi obcemi Podhorní Újezd a Konecchlumí uzavřena, policisté prosí řidiče, aby využili objízdné trasy přes Lázně Bělohrad. "Je to velmi frekventovaná komunikace, proto vybízíme řidiče, aby respektovali pokyny," dodala Ježková. Ve 21:00 byla silnice stále uzavřena.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama