V Kostomlatech zůstala mezi závorami Avie, vlak do ní narazil

Nymburk/Vsetín - v Kostomlatech nad Labem se dnes kolem 11:00 srazil vlak s nákladním autem, které zůstalo v prostoru mezi závorami. Na trati byl přerušen provoz, náhradní dopravu zajišťují autobusy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nikdo nebyl zraněn. Avie převážející lešenářské trubky a podlážky uvízla na přejezdu. Řidiči podle neoficiálních informací zhasl motor a auto se nepodařilo znovu nastartovat. Před střetem s vlakem stihl auto opustit.

"Vozidlo zůstalo na přejezdu a poté šly dolů závory. Vlak do něj narazil," uvedl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel ČTK řekl, že do vozu nabourala lokomotiva se čtyřmi vagony. Drážní hasiči z osobního vlaku evakuovali 120 lidí, nikomu se nic nestalo. Záchranáři odvezli pouze strojvůdce, kterému se udělalo po nehodě špatně. "Stoupl mu tlak ze stresu a udělalo se mu nevolno," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Také na Vsetínsku se dnes před polednem srazilo osobní auto s vlakem. Ani tato nehoda, která se stala na trase mezi Brankami a Kunovicemi, si nevyžádala zranění.

"V době příjezdu na místo nehody byla již řidička mimo havarovaný vůz a nebylo nutné její vyproštění. Kvůli vyloučení možných zranění byla odvezena přivolanou posádkou zdravotnické záchranné služby do nemocnice na vyšetření," uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala na přejezdu bez závor zabezpečeném světelnou signalizací. "V době nehody byla signalizace v činnosti," dodal.

Mnohem horší následky měla letošní srážka vlaku s kamionem ve Studénce na Novojičínsku. Polský řidič tam 22. července vjel na červenou na přejezd a zůstal stát mezi závorami. Narazil do něj vlak Pendolino, nehodu nepřežili tři lidé.

Co dělat, pokud se ocitnete na přejezdu mezi závorami

Především by se vám to nemělo stát, ale pokud už se tak stane, opusťte s vozidlem přejezd. Jedno jak. Proražte závory (nečekejte, že je někdo zvedne a nepokoušejte se o jejich zvednutí sami – závora nahoře držet nebude, protože není aretovaná), radí machinegun.cz. Prostě ji projeďte.

Závory jsou schválně v určité výšce nad vozovkou, takže naprostá většina osobních aut závoru trefí nikoliv čelním sklem, ale kapotou. Tudíž ji trefíte pod malým úhlem, nedojde k velkému poškození a většinou nedojde ani ke zlomení závory ani k rozbití čelního skla. Možná budete mít kapotu promáčklou nebo odřenou, ale to je jen malá daň za přežití.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama