Smrt na českých silnicích: Při nehodách letos zemřelo 665 lidí, tragédie se stala i dnes

Praha - Jak ukazují policejní statistiky, na českých silnicích tento rok zatím zemřelo 665 lidí, což je o 36 více než loni. Tragické nehody se staly v červenci a září, poslední smrtelná nehoda se stala dnes.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda

I přes letošní nárůst smrtelných nehod je letošek s počtem úmrtí třetím nejnižším od roku 1961.

Celoroční počty mrtvých v Česku klesaly vytrvale od roku 2008, tento trend se ale zastavil minulý rok. Zatímco v roce 2013 bylo obětí 583, loni se zvýšil na 629 a letos počet mrtvých znovu vzrostl. Nejvíce lidí zemřelo na silnicích v roce 1969, kdy si nehody vyžádaly 1758 životů.

Nejtragičtějším dnem končícího roku na českých silnicích se stal čtvrtek 17. září, kdy zahynulo dohromady 11 lidí, z toho pět při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 na Vyškovsku. Ve čtvrtek 23. července se z cest nevrátilo deset lidí.

Během letošního prosince do dnešního dne zahynulo při nehodách zatím 56 lidí, dalších 137 osob se těžce zranilo. Není vyloučeno, že během silvestrovského večera a noci se počet obětí ještě zvýší. Zatím poslední smrtelná nehoda se stala dnes vpodvečer na Znojemsku. Na silnici u Velkého Karlova směrem na Dyjákovice zahynul řidič (†25) osobního auta. Podle policie vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a narazil do kamionu odstaveného na parkovišti.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama