Kamioňákovi byla zima: Zahříval se alkoholem, pak naboural

Jičín - Velmi neobvyklou nehodu vyšetřují policisté v Jičíně. Řidiči kamionu byla nejspíš taková zima, že si čaj v termosce doléval lihovinou. O chvíli později se potkal s dopravní značkou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

K nehodě došlo ve středu večer před 19. hodinou. Jednašedesátiletý šofér kamionu jel ve směru od Jičína na Mladou Boleslav. Ve stoupání na Šalandu se zřejmě plně nevěnoval řízení a vyjel vpravo mimo vozovku, kde poškodil dopravní značku a nakonec i s kamionem skončil v příkopu.

Policisté, kteří přijeli nehodu vyšetřovat, mu dali dýchnout a hodně se divili. Přístroj jim ukázal hodnotu, která může být smrtelná. V dechu řidiči naměřili 3,38 promile alkoholu.

Řidič ani nezapíral, že by za volantem popíjel. Policisty pak překvapil ještě jednou a to tím, když jim ukázal termosku s horkým čajem, kterým se v kabině tahače zahříval.

Čaj si podle svých slov ředil tuzemákem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla vyčíslena na 46 tisíc korun.

"Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a jak sám uvedl, cestou prý popíjel čaj s alkoholem. Řidič si ještě téhož dne vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla Hana Klečalová, mluvčí jičínských policistů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama