Sněžení komplikuje dopravu: Dálnice blokují nehody, na Šumpersku zasahoval vrtulník

Praha - Česko od rána zasáhlo intenzivní sněžení. Zasáhnout by mělo Královéhradecký a Pardubický kraj, Vysočinu a části Jihočeského, Jihomoravského a Středočeského kraje. Předpověď meteorologů se naplnila. Od časného rána sněží a sníh již komplikuje na některých místech dopravu. Meteorologové už varovali před intenzivním sněžením. Za hodinu mohou místy napadnout až 3 cm sněhu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda
doporučujeme

Na dálnici D7 se dnes u Středokluk v okrese Praha - západ ve směru na Prahu srazila tři osobní a tři nákladní auta. Jeden člověk je lehce zraněný, řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. "Před 13:00 byl úsek zprůjezdněn jedním pruhem," uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa. Průjezd bude na místě komplikovaný zřejmě ještě několik hodin.

K další nehodě došlo o chvíli později také na D7 u sjezdu na obce Slaný a Smečno, srazily se zde dva kamiony. "Řidič cizí státní příslušnosti narazil se svým vozidlem zezadu do před ním jedoucího kamionu, který po nárazu sjel mimo komunikaci na svodidla," uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. Nikdo nebyl při nehodě zraněn, silnice byla po dobu vyšetřování nehody průjezdná jen jedním jízdním pruhem a na místě jsou kolony.

Dopravní problémy a kolony jsou i na pražském okruhu a dalších hlavních tazích ve Středočeském kraji, například na D1 na 44. kilometru ve směru na Prahu, na D6 ve směru na Nové Strašecí poblíž Velké Dobré nebo na D5 ve směru na Prahu kvůli nehodám na pražském okruhu.

Dálnici D1 na Benešovsku dnes po poledni na více než půl hodiny uzavřela dopravní nehoda, při níž auto srazilo člověka. Šlo o řidiče, který předtím v tomto úseku havaroval.  Kolize se stala na 45. kilometru ve směru na Prahu. Nejdříve tam havarovala dvě osobní auta, nikdo při střetu nebyl zraněn. Jeden z řidičů po nehodě z vozu vystoupil a srazilo ho třetí auto.

"U zraněného byla nutná intenzivní přednemocniční léčba, ale byl při vědomí," uvedla Effenbergerová. Záchranáři zraněného muže přepravili na traumacentrum nemocnice v pražském Motole. Po více než půlhodině byl provoz na dálnici obnoven jedním jízdním pruhem.

U Vyšehoří na Šumpersku se dnes ráno srazila dvě nákladní a dvě osobní auta. Při hromadné nehodě byli tři lidé zraněni, jednoho z nich převezl s vážným zraněním do nemocnice vrtulník. Nehoda se stala před 07:00 ve směru z Klášterce na Bludov.

"Z prvotního šetření vyplývá, že řidič osobního vozidla značky Škoda Yetti, který jel ve směru od Klášterce, z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem," uvedla mluvčí policie Irena Urbánková.. Po střetu bylo osobní vozidlo odhozeno zpět do svého jízdního pruhu, kde se střetlo s dalším nákladním vozidlem, které jelo ve směru od Klášterce. Do tohoto nákladního vozidla pak zezadu narazilo osobní vozidlo Peugeot.

Podle mluvčího záchranné služby Pavla Vysloužila na místě zasahovaly tři sanitky a vrtulník. "Na místě ošetřili záchranáři tři zraněné. Nejhůře srážku odnesl třiašedesátiletý řidič jednoho z osobních vozů, kterého s vážnými poraněními hrudníku a hlavy transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Olomouci," řekl ČTK Vysloužil. Další řidiče osobního a nákladního vozu ve věku 44 a 40 let odvezly sanitky se zraněními hlavy a hrudníku na traumatologickou ambulanci šumperské nemocnice. Řidič druhého nákladního automobilu vyvázl bez zranění.

Meteorologové už varovali, že v některých okresech zasáhne Česko silné sněžení. Výstraha se týká Libereckého kraje a okresů Mladá Boleslav, Jičín, Turnov a Děčín. "Přes severní polovinu Čech přechází pásmo intenzivního sněžení s hodinovou intenzitou místy kolem 3 cm nového sněhu," varují meteorologové z ČHMÚ. Od jihu bude sněžení postupně slábnout.

Sněžení a ledovka zasáhly také Plzeňský kraj. Na silnici III. třídy mezi Horažďovicemi a Velkými Hydčicemi uvázl kvůli ledovce kamion. Kvůli ledovce je obtížně sjízdná také silnice I/27 v úseku mezi Železnou Rudou a Čachrovem. Potíže jsou hlášeny také ze silnice I/20 u Kasejovic.

Na Liberecku řidiče ani tak netrápí sníh jako ledovka. Silnice jsou vymrzlé a kluzké. Uježděná vrstva sněhu leží na silnicích v Královéhradeckém kraji a v Železných horách v Pardubickém kraji.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama