Na Plzeňsku sjel do příkopu autobus se 23 dětmi, na místo vyrazil i vrtulník záchranky

Plzeň - U Všerub na Plzeňsku sjel dnes kolem poledne do příkopu autobus se 23 malými dětmi. Několik jich utrpělo lehčí zranění, nikdo ale podle záchranářů není ohrožen na životě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle hasičů v autobuse cestovalo celkem 27 lidí - kromě dětí ještě tři učitelky a řidič. V autobuse ve vracely děti ze školky v Úněšově na Plzeňsku z výletu do plzeňského Divadla Alfa.

"Celkem jsme do nemocnice transportovali šest dětí a jednu dospělou osobu. Utrpěly spíše lehčí poranění, ale bylo potřeba je převézt do zdravotnického zařízení," upřesnila mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková.

Všechny děti prohlédli lékaři záchranné služby a rozhodovali o případném transportu do zdravotnického zařízení nebo o tom, zda je lze předat rodičům. Hasiči tam přistavili náhradní autobus, aby byly děti v teple. Na místo mířil i vrtulník Letecké záchranné služby. Žádné zranění ale nakonec nebylo tak vážné, aby musel někoho převážet.

"Autobus převážel děti z mateřské školy. Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a sjel do příkopu," řekl mluvčí policie Jan Koželuh. Nechtěl zatím komentovat, zda mohlo mít na nehodě svůj podíl počasí.

Nehoda se stala na rušném hlavním tahu Plzeň - Karlovy Vary. Doprava byla v místě nehody na několik hodin zastavená a policie ji odkláněla přes Všeruby. Po 15:00 byl provoz plně obnoven, příčiny nehody zjišťují policisté, dodal Koželuh.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama