Úsek smrtí u Týnce: Za osm let šest nehod a 13 mrtvých

Louny - Jen málo silnic v České republice má tak špatnou pověst jako silnice I. třídy číslo 7 z Prahy na Chomutov. Na úseku okolo města Panenský Týnec se od roku 2008 stalo šest vážných nehod, při kterých zahynulo třináct lidí.

Autonehoda

Silnici z Prahy do Chomutova měla už dávno nahradit dálnice. Nejsou na ní ale peníze, takže vede jen z Prahy ke Slanému a od průmyslové zóny u Žatce k Chomutovu. Uprostřed chybí 42 kilometrů dlouhý úsek. Současná silnice sice byla v posledních letech modernizována, vyhýbá se prakticky všem obcím na trase, většinou vede v trase budoucí dálnice a křižovatky jsou mimoúrovňové, přesto silnici lemují křížky připomínající tragické nehody.

Smrt osmi dělníků

Osm mužů v minibusu Ford Transit zahynulo u Panenského Týnce 13. února 2008. Řidič fabie, tehdy jednačtyřicetiletý manažer Českých Drah Petr Hinterholzinger, předjížděl přes dvojitou plnou čáru kamion. Nestihl se včas zařadit do svého pruhu a bokem zavadil o protijedoucí transit s osmi dělníky z Postoloprt. Transit se odrazil do protisměru a skončil pod koly kamionu.

Řidič fabie se bránil, že k nehodě došlo v jeho pruhu, soudní znalci ale jeho obhajobu rozcupovali. V červenci 2009 jej lounský okresní soud poslal na šest a půl roku do vězení. Odsouzený si odpykal polovinu trestu, v lednu 2013 byl za dobré chování propuštěn na svobodu.

Mrtvý vicemistr republiky

Jen o pár měsíců později, 10. července 2008, zemřel u Panenského Týnce sedmačtyřicetiletý motorkář, několikanásobný vicemistr republiky v závodech silničních motocyklů Ondřej Lelek. V roce 1998 dokonce získal 4. místo na Mistrovství Evropy ve třídě Superbike.

Motorkář za nehodu nemohl. Řidič před ním jedoucí dodávky začal u Panenského Týnce začala odbočovat z hlavní silnice doleva na obci Úherce. Přestože byl v místě zákaz odbočení vlevo a dvojitá plná čára. Lelek už nestačil nehodě zabránit a vrazil do boku dodávky. Viník dostal roční podmínku.

Třiadvacetiletá řidička dostala smyk, nepřežila

Namrzlá silnice se stala v únoru 2011 osudnou třiadvacetileté ženě ve voze Škoda Felicia. Mladá řidička dostala smyk a vletěla do protisměru, kde se střetla s od Loun jedoucím citroenem. Osmačtyřicetiletý řidič byl s vážnými zraněními přepraven do nemocnice. Řidička felicie svým zraněním na místě podlehla.

Psali jsme:  

Pět zraněných a jeden mrtvý při srážce čtyř vozidel

Jedno smrtelné, tři vážná a dvě lehká zranění si vyžádala srážka tří osobních aut a jedné dodávky v srpnu 2013. Na místě zasahovaly vrtulník a čtyři sanitky. Jednomu řidiči už ale nedokázali pomoc. K nehodě došlo u benzínové pumpy na obchvatu Panenského Týnce. Na stejném místě, kde v únoru 2011 zemřela řidička felicie.

Namrzlá vozovka se stala osudnou řidičce BMW

Jednatřicetiletá žena v BMW ztratila v únoru 2014 na namrzlé vozovce kontrolu nad vozem a vletěla přímo pod kola protijedoucímu kamionu. Žena jela od Loun, podle svědků nehody ve vysoké rychlosti předjížděla jiná auta. Pak dostala na namrzlé vozovce smyk a vletěla do protisměru. Řidič kamionu neměl šanci srážce zabránit. Náklaďák BMW úplně zdemoloval, žena nemohla přežít. Dva muži z kamionu utrpěli jen nervový otřes a lehčí oděrky.

Muž nepřežil čelní srážku s alfou romeo

U Panenského Týnce se umíralo i vloni. Devětačtyřicetiletý řidič mazdy vjel u obce Hořešovičky do protisměru, kde se srazil s protijedoucí alfou romeo. Pětatřicetiletá řidička alfy měla poraněný obličej a zhmožděný hrudník. Řidič mazdy byl ale na místě mrtvý.

Témata: Dopravní nehody

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Brabec vidí posun v debatě o Turówu, sejde se s polským ministrem

24.09.2021 17:21 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Velké obchody zůstanou v úterý na státní svátek zavřené

24.09.2021 12:57 Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v…

O prázdninách zemřelo na silnicích 105 lidí

07.09.2021 14:26 O letních prázdninách zemřelo na českých silnicích 105 lidí. Je to o sedm obětí více než loni, kdy…

Na Šumpersku hořel autobus se 41 cestujícími

29.08.2021 13:29 Hasiči dnes před polednem likvidovali požár autobusu s přívěsem na kola poblíž Mírova na Šumpersku.…

Související:

Právě se děje

reklama