Řidič proti slunci neviděl autobus a napálil to do něj. Pět zraněných

Liberec - Série autobusových nehod nemá konce. Začalo to nehodou 9. března u Panenského Týnce, při které se zranilo 32 cestujících. Těsně poté následovaly dvě nehody autobusů, kde byli další zranění a mrtví. Dnes v sedm hodin ráno havaroval linkový autobus na silnici mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Autobus jel z Jablonce nad Nisou do Liberce a vezl 42 pasažérů. Proti němu jel starší muž v osobním autě Dacia. Podle cestujících šoféra patrně oslnilo ostré slunce. Po silnici kličkoval a v ostrých zatáčkách se autobusu už nedokázal vyhnout a pravděpodobně ho ani neviděl.

Pasažéry náraz vymrštil ze sedaček. Podle záchranářů utrpěli většinou lehčí zranění. "Provedli jsme první ošetření, než přijela záchranná služba. Byla to pobouchaná čela, brady a bolesti na prsou," uvedl velitel hasičů z Jablonce nad Nisou David Patrman.

"Byl asi oslněný. V tom červeném autě to napálil do autobusu. Byla to pěkná šlupka. Paní, co seděla vedle mě, tak se hodně bouchla do brady. Slečna měla něco s hlavou. Náraz to byl pěkný," popsal jeden z cestujících.

"Jel ze strany na stranu. Pět lidí bylo zraněných. Většinou měli poškození hlavy, jako jsem měl já. Potom ještě nějaká ruka. Já jsem seděl za řidičem, tak jsem to odskákal. A potom ještě lidi, co seděli na čtyřce, protože seděli naproti sobě, tak asi narazili do sebe," řekl zraněný pasažér.

"Podle našich informací náš řidič nehodu nezavinil," vyjádřila se k nehodě Nikol Bradíková, mluvčí společnosti Busline Semily, které autobus patří.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Benešovsku se zabil řidič, dvě děti utrpěly vážná zranění

20.10.2018 17:40 U Vlašimi na Benešovsku narazilo dnes po 15:00 osobní auto do stromu. Řidič po nehodě zemřel, dvě…

Na Pardubicku havaroval autobus s dětmi. 29 zraněných, je aktivován…

18.10.2018 20:27 Aktualizováno U Holic na Pardubicku havaroval odpoledne kolem 15:00 linkový autobus, při nehodě bylo zraněno 29…

Provoz na železničním koridoru omezen, vlak strhl trolej. Vážná nehoda i…

15.10.2018 13:13 Aktualizováno Srážka osobního vozu s vlakem v noci na dnešek ve Zlíně skončila zraněním dvou cestujících v autě.…

D46 ve směru na Vyškov blokovala nehoda, cizinec byl zaklíněn v dodávce

15.10.2018 13:12 Aktualizováno Dálnici D46 na Prostějovsku zablokovala nehoda, při které řidič dodávky narazil zezadu do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama