Hromadná nehoda na D1: Provoz ve směru na Brno byl zastaven

Jihlava - Hromadná nehoda na 126. kilometru D1 dnes odpoledne zastavila provoz ve směru na Brno. Při nehodě tří kamionů a dvou dodávek byli dva muži zraněni, z toho jeden těžce. Kolem 15:00 se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh. V místě nehody i na okolních silnicích jsou ale stále kolony aut.

Přidejte svůj názor

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie

Nehoda se stala kolem 13:30 poblíž Řehořova. Z jedné z dodávek hasiči vyprostili zaklíněného řidiče.

"Těžce zraněný řidič kamionu byl s mnohočetnými zlomeninami letecky dopraven na traumacentrum nemocnice v Brně - Bohunicích, druhý zraněný muž skončil s lehčím zraněním v jihlavské nemocnici," sdělila ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová.

Podle mluvčí policie i po uvolnění jednoho jízdního pruhu dále odkláněla dopravu z dálnice na exitu 119, řidiči se vraceli zpět na exitu 134. Po 16:00 policisté ukončili řízený odklon, ale řidiči opouští dálnici kvůli mnohakilometrové koloně i nadále. Využívají k tomu i dalších exitů. "Kvůli tomu jsou vozidly zaplněná i města Jihlava, Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle předběžných výsledků vyšetřování je viníkem nehody řidič maďarského kamionu, jenž byl při nehodě těžce zraněn. "Řidič se nevěnoval dostatečně řízení a narazil do vozidla jedoucího před ním," dodala Čírtková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama