Tragická nehoda u Teplic: Po srážce tří aut jeden mrtvý. Hromadná kolize také na Plzeňsku

Teplice/Plzeň - Tragická nehoda dnes ráno uzavřela silnici I/8 u Bystřan na Teplicku. Při srážce tří aut tam přišel o život jeden z řidičů. K vážné nehodě došlo také u Borov na Plzeňsku.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Nehoda se stala před šestou hodinou ráno a zatím není jasné, co bylo její příčinou. Řidič osobního auta při ní narazil do protijedoucího autobusu. Svým zraněním na místě podlehl. Šlo o muže kolem padesátky, policie ale dopoledne neupřesnila jeho totožnost, protože ještě neuvědomila rodinu a pozůstalé.

Kromě autobusu, který jel bez cestujících a jen se dvěma řidiči - cizinci, se nehody zúčastnil ještě kamion. Ani jeden z ostatních řidičů se při nehodě nezranil. Silnice byla po nehodě zcela uzavřena.

U Borov na Plzeňsku se dnes ráno srazilo pět osobních aut. Nehoda na více než hodinu uzavřela hlavní tah z Plzně na Klatovy a dále na Šumavu a do Německa. "Od 09:00 už je místo průjezdné, policie řídí dopravu kyvadlově," uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová. V oblasti se pohybují teploty jen mírně nad nulou, ale silnice jsou suché.

"Ženu a muže jsme odvezli do klatovské nemocnice, dalšího muže transportovala sanitka na urgentní příjem do plzeňské fakultní nemocnice," uvedla Ptáčková. Podle informací ČTK utrpěl vážný úraz hlavy.

Osmatřicetiletý řidič Škody Superb se podle Ladmanové plně nevěnoval řízení a ve směru od Borov narazil zezadu před obcí Lužany do vozidla stojícího v koloně. "To bylo dopředu odraženo na další, které stálo před ním a bylo též odraženo na další stojící vůz vpředu a tento na další. Celkem bylo při nehodě poškozeno pět vozidel," řekla. Policisté odhadli škodu na půl milionu korun.

Nejvážněji zraněný řidič zůstal zaklíněný ve vozidle. "Aby se k němu hasiči vůbec dostali, museli nejprve porazit strom, do něhož narazil. Pak ho pomocí hydraulického zařízení vyprostili," řekla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama