Vlak srazil opilou bezdomovkyni, jejího přítele těsně minul

Praha - Vlak srazil v pondělí v noci v pražské Michli opilou ženu bez domova. Nehodu přežila, jejímu příteli zřejmě zachránilo život to, že když se nešťastnici snažil odvléci z kolejí, uklouzl a spadl z náspu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nehoda se stala kolem půlnoci poblíž ulice Nad Slávií. Dvojice značně posilněná alkoholem, žena na tom údajně byla o poznání hůře a sotva stála na nohou, se vydala po kolejích směřujících na odstavné nádraží Praha-jih.

Strojvedoucí přijíždějícího vlaku je v zatáčce viděl na poslední chvíli, i tak stihnul houkat a zatáhnout za rychlobrzdu. Podle jeho výpovědi stačil muž uskočit, žena však ne.

Vlak dotyčnou odhodil vlevo na násep a zastavil po pár desítkách metrů. Zraněnou ženu ošetřili přivolaní záchranáři a společně s hasiči ji odnesli do přistavené sanitky.

Ženin přítel nešťastnou událost líčil tak, že se ji snažil za ruku odtáhnout pryč, ale uklouzl při tom na štěrku a spadl mimo koleje. Nutno podotknout, že byl oproti své přítelkyni střízlík.

Nehodě předcházela pitka čtyř bezdomovců u nedalekého obchodního domu v Edenu. Dva muži nabídli zmíněné dvojici nocleh ve stanu v lesíku pod Bohdalcem.

Jenže muž se ženou se tam vydali napřed, ač neznali cestu. Druzí dva je sice navigovali po telefonu a vydali se za nimi, ale nestačili jim zabránit v tom, aby zabloudili na koleje.

Případem se zabývají policisté. Nikoho nezadrželi, vše nasvědčuje tomu, že to byla nešťastná náhoda.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Benešovsku se zabil řidič, dvě děti utrpěly vážná zranění

20.10.2018 17:40 U Vlašimi na Benešovsku narazilo dnes po 15:00 osobní auto do stromu. Řidič po nehodě zemřel, dvě…

Na Pardubicku havaroval autobus s dětmi. 29 zraněných, je aktivován…

18.10.2018 20:27 Aktualizováno U Holic na Pardubicku havaroval odpoledne kolem 15:00 linkový autobus, při nehodě bylo zraněno 29…

Provoz na železničním koridoru omezen, vlak strhl trolej. Vážná nehoda i…

15.10.2018 13:13 Aktualizováno Srážka osobního vozu s vlakem v noci na dnešek ve Zlíně skončila zraněním dvou cestujících v autě.…

D46 ve směru na Vyškov blokovala nehoda, cizinec byl zaklíněn v dodávce

15.10.2018 13:12 Aktualizováno Dálnici D46 na Prostějovsku zablokovala nehoda, při které řidič dodávky narazil zezadu do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama