Únik 22 tun nebezpečné látky: Převrácená cisterna, zraněný řidič

Nymburk - Převrácená cisterna s dusičnanem amonným způsobila u Kounic na Nymbursku ekologickou katastrofu. Uniklo 22 tun chemikálie. Na místě zasahují hasiči v protichemických oblecích.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nehoda se stala na silnici 272 u Kounic na Nymbursku. Místo je zcela uzavřené a podle odhadů tak zůstane až do osmé hodiny večer. Hasiči tam totiž likvidují následky havárie.

Cisterna, která se převrátila do příkopu, převážela celkem 33 tun dusičnanu amonného. Dvě třetiny tohoto obsahu unikly ven. Řidič cisterny se při nehodě lehce zranil a záchranáři ho odvezli do nemocnice.

Hasiči v protichemických oblecích na místě likvidují uniklou chemikálii, zjišťují zamoření okolí a přečerpávají zbytek dusičnanu amonného do náhradní cisterny.

Dusičnan amonný se používá především jako hnojivo. Lidem či zvířatům může dráždit oči, plíce i kůži. Dotek s hořlavým materiálem může způsobit požár - i proto musí hasiči postupovat maximálně opatrně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz na železničním koridoru omezen, vlak strhl trolej. Vážná nehoda i…

15.10.2018 13:13 Aktualizováno Srážka osobního vozu s vlakem v noci na dnešek ve Zlíně skončila zraněním dvou cestujících v autě.…

D46 ve směru na Vyškov blokovala nehoda, cizinec byl zaklíněn v dodávce

15.10.2018 13:12 Aktualizováno Dálnici D46 na Prostějovsku zablokovala nehoda, při které řidič dodávky narazil zezadu do…

Hrozivá smrt u Prahy: Řidič měl po nehodě zaklíněnou nohu, v autě uhořel

06.10.2018 08:41 V Tehovci u Prahy se v noci na dnešek čelně srazil osobní automobil s nákladním. Řidič osobního…

Dálnici D11 blokovalo nákladní auto, jeden člověk při nehodě zemřel

04.10.2018 14:53 Aktualizováno Na dálnici D11 se dnes kolem 10:30 na 24. kilometru stala nehoda nákladního auta a dodávky. Srážku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama