Cyklista nedal přednost autu. Srážku neměl šanci přežít

Liberec - Šestatřicetiletý cyklista zahynul v sobotu ráno v Jablonném v Podjěštědí. Osudným se mu stala srážka s osobním vozidlem, které jelo po hlavní silnici. Cyklista zřejmě nedal přednost řidičce peugeotu.

Přidejte svůj názor

Cyklostezky

Nehoda se stala v sobotu v ranních hodinách. "Kolem čtvrt na deset se stala vážná dopravní nehoda, při níž došlo ke střetu osobního motorového vozidla s cyklistou," informovala mluvčí libereckých policistů Vladimíra Šrýtrová.

"Ve směru od České Lípy na Liberec jela po hlavní komunikaci č. I/13 řidička osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot 208, kdy jí u Jablonného v Podještědí vjel do jízdní dráhy z vedlejší silnice, ulice Komenského, cyklista na jízdním kole. Řidička již nedokázala střetu zabránit a narazila do něj pravou přední částí svého vozidla," popsala nehodu Šrýtrová.

Šestatřicetiletý cyklista, podle policejní mluvčí cizí státní příslušník, byl po nárazu vymrštěn mimo vozovku. Rozsah jeho zranění byl tak vážný, že mu ani přivolaní zdravotníci nedokázali pomoci. Cyklista na místě zemřel.

"Řidičku vozidla podrobili policisté orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. To, zda cyklista nebyl pod vlivem alkoholu, či jiných návykových látek v době nehody, bude zjišťováno při toxikologickém vyšetření v rámci nařízené soudní pitvy," dodala mluvčí Šrýtrová.

Policisté teď zkoumají míru zavinění nehody. Na místo nehody jim asistoval také soudní znalec v oboru doprava.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama