Na silnicích v červenci zemřelo 63 lidí, nejméně za desítky let

Praha - Z policejních statistik předběžně vyplývá, že na českých silnicích zemřelo v červenci 63 lidí, což je za první prázdninový měsíc nejméně od roku 1970.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Letošek tak vyrovnal dosavadní minimum z roku 2011, kdy si červencové nehody vyžádaly 63 obětí. V loňském červenci zahynulo na českých silnicích 80 lidí.

Od začátku roku zemřelo na českých silnicích podle předběžných čísel 286 lidí, loni ke konci července bylo obětí 344. Nejtragičtější v sedmém měsíci byl hned 1. červenec, kdy zahynulo šest lidí, vyplývá z policejních statistik. Čtyři oběti nehod policie zaznamenala v dalších pěti červencových dnech. V jiných nejméně pěti dnech naproti tomu na silnicích nikdo nezemřel. Šestým takovým dnem může být dnešek.

Tři oběti si v červenci vyžádala srážka dodávky s osobním autem o státním svátku Cyrila a Metoděje. Poblíž Tvarožné na Brněnsku při ní zahynula matka (29) a dítě (3), další dítě (6) později zemřelo v nemocnici. 

Dnes vpodvečer zemřeli tři lidé při srážce dvou osobních aut u Horní Moštěnice na Přerovsku, další tři lidé byli zraněni. 

Proti letošnímu nejmenšímu počtu obětí červencových nehod stojí na opačném konci statistik vedených od začátku 90. let rok 2003. Tehdy v prvním prázdninovém měsíci na českých silnicích zahynulo téměř 160 lidí.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie na Berounsku: Auto narazilo na benzínce do kamionu, dva mrtví

10.12.2018 07:24 Dva lidé zemřeli v osobním autě, které v neděli pozdě večer z dosud neznámých příčin zezadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama