Smrt na silnicích: V pondělí zemřelo při nehodách osm lidí, letos zatím nejvíce

Praha - V srpnu zemřelo na českých silnicích už celkem 32 lidí, přičemž pondělí 15. srpna bylo zatím nejtragičtějším dnem v roce.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

Podle předběžných policejních statistik zemřelo v pondělí při nehodách osm lidí. Dalších devět utrpělo těžké zranění.

Tři lidé v pondělí zemřeli při nehodách ve Středočeském kraji. U obce Košice na Kutnohorsku zahynul navečer při nehodě řidič osobního auta a jeho spolujezdec. Auto narazilo do stromu. Řidič osobního auta nepřežil ani ranní nehodu mezi Doksy a Velkou Dobrou na Kladensku. Po jedné oběti si vyžádaly nehody v krajích Jihočeském, Plzeňském, Pardubickém, Královéhradeckém a Olomouckém.

"Je to varování. Každý rok o prázdninách takový den přijde. Když se podíváme na pravděpodobné příčiny těchto tragédií - přejetí do protisměru, nedání přednosti nebo náraz do stromu, jsou to typické prázdninové tragédie. Za nimi často stojí nevěnování se řízení nebo únava," uvedl Martin Farář z oddělení BESIP na ministerstvu dopravy.

Na řidiče podle Faráře klade zvýšené nároky letošní časté střídání počasí, kdy je chvíli deštivo a následně jasno. Nejenže se musejí častěji vyrovnávat se změnami tlaku, což zvyšuje únavu a snižuje pozornost, ale často podcení i stav silnice, kdy za jasného sluníčka vjedou na ještě neoschlý úsek a dostanou smyk, který po nárazu do stromu končívá tragicky.

Zatím nejvíce lidí zahynulo letos při nehodách v červenci, a to 61. Naopak v únoru bylo 31 obětí, letos dosud nejméně.  Loni bylo nejtragičtějším dnem na silnicích 17. září, kdy zemřelo 11 lidí.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama