Nejtragičtější týden na českých silnicích: Při nehodách zemřelo 22 lidí

Praha - Uplynulý týden byl na českých silnicích letos zatím nejtragičtější, při dopravních nehodách zahynulo 22 lidí. Smrtelné nehody se o prázdninách stávají typicky po přejetí do protisměru, nedání přednosti nebo nárazu do stromu.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

"Letošní časté střídání počasí, kdy je chvíli deštivo a následně krásné letní počasí, klade na řidiče zvýšené nároky. Nejenže se musí častěji vyrovnávat se změnami tlaku, což zvyšuje únavu a snižuje pozornost, ale často podcení i stav silnice," komentoval čísla Martin Farář, vedoucí oddělení Besip ministerstva dopravy.

Tragický byl uplynulý týden především pro motorkáře. Od počátku srpna jich na silnicích zahynulo sedm, z toho pět právě v uplynulém týdnu. Během něj zemřeli také tři chodci, devět řidičů osobních aut, dva řidiči nákladních aut, dva cyklisté a jeden spolucestující v osobním autě.

Dosud nejvíce lidských životů si letos vyžádaly nehody v posledním červencovém týdnu, kdy bylo usmrceno 18 lidí. Naproti tomu ve druhém únorovém a třetím dubnovém týdnu zemřeli dva lidé, nejméně v letošním roce.

Dosavadní předběžná celoroční bilance 356 obětí je příznivější než v předchozích letech. Při nehodách podle Besipu zatím zemřelo o 57 lidí méně než loni a dokonce o 12 méně než v roce 2013, což byl rok s historicky nejnižším počtem obětí.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama