Během prázdnin zemřelo při autonehodách 126 lidí, méně než loni. Pomohlo počasí

Praha - Během letošních prázdnin zahynulo při dopravních nehodách v Česku 126, o 21 méně než loni. Jde o nejnižší počet úmrtí na silnicích za červenec a srpen od roku 1990.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

Loni bylo za oba prázdninové měsíce zemřelých při nehodách 147, letos jich ubylo zhruba o 14 procent. V červenci zahynulo 61 lidí a v srpnu 65. Meziroční pokles byl nejvýraznější v červenci, a to o 19 úmrtí.

Značně se na zlepšení statistik podílelo počasí. "Červenec nebyl tak výrazně teplý jako loňský. Zejména druhá polovina července byla loni velmi teplá, tehdy jsme zaznamenali několik velmi tragických nehod po přejetí do protisměru. V letošním roce jich tolik nebylo," řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Zvláště při delších cestách na dovolené o prázdninách může horko přispět k únavě řidiče, a následné nepozornosti za volantem.

Kladný vliv mělo i to, že se v médiích hodně mluvilo o nebezpečnosti situací, kdy řidiči v létě nevěnují dostatek pozornosti provozu, třeba právě kvůli únavě v horku či při dlouhé cestě na dovolenou s rodinou.

Loading...
Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama