Cyklista vjel přímo pod kamion, hasiči ho vyprošťovali přes hodinu

Nový Jičín - Velmi vážná zranění utrpěl v pátek odpoledne starší cyklista, který se na jednom z kruhových objezdů v Novém Jičíně střetl s projíždějícím kamionem. Hasiči ho zpod nákladního auta dostávali velmi dlouho.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Hasiči i zdravotníci se o vážné nehodě dozvěděli v půl čtvrté odpoledne. Přesto vyslaná sanitka nebyla u zraněného cyklisty nejrychleji.

"U zraněného však byla jako první zdravotnická posádka záchranné služby, která v okamžiku střetu právě projížděla okolo. vraceje se z předchozího zásahu," vysvětlil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Práci zdravotníkům komplikoval fakt, že sedmašedesátiletý cyklista zůstal pod těžkým nákladním autem uvězněný. A přivolaným hasičům trvalo více než hodinu, než se jim podařilo tahač alespoň přizvednout a zraněného vytáhnout ven.

"Postižený byl při vědomí, utrpěl však vážná poranění nohou a zranění hlavy. Záchranáři mu zajistili žilní vstupy a podali potřebné léky, naložili krční límec a zafixovali cyklistu do vakuové matrace," popsal Humpl.

Poté skončil senior ve vrtulníku, který ho co nejrychleji převezl k dalšímu ošetření do ostravské fakultní nemocnice.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama