Na Hodonínsku se srazil osobní vlak s traktorem. Jeden mrtvý, osm zraněných

Vnorovy - Ve Vnorovech na Hodonínsku se dnes srazil osobní vlak s traktorem, jeden člověk zemřel. Provoz na trati ve směru na Slovensko byl zastaven, funguje náhradní autobusová doprava.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky jeden z vagonů hořel. Nehoda se stala na trati z Hodonína přes Vrbovce do Nového mesta nad Váhom. "Ke střetu došlo na železničním přejezdu," řekla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. 

Škoda na vlaku podle Bezuchové dosáhne milionů korun, škoda na infrastruktuře se vyšplhá na statisíce. "Vykolejený vlak bude muset absolvovat prohlídku i za účasti policie, teprve potom se určí výše škody," uvedla mluvčí.

"Řidič traktoru zemřel ještě před příjezdem záchranné služby. Na místě jsme ošetřili dalších osm zraněných. Jejich zranění byla lehká. Převezli jsme je do místních nemocnic," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Podle mluvčího policie Petra Zámečníka byl přejezd zabezpečený výstražnou signalizací. "Budeme zjišťovat, zda fungovala v době nehody. Ve vlaku jelo zhruba 25 cestujících. Všechny vagony vykolejily, ale zůstaly stát na kolech. Hasiči je zajistili proti převrácení," doplnil Zámečník.

Témata: Nehody vlaků
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama