Čtyři mrtví při srážce auta s autobusem v Zábřehu, místem právě projížděli záchranáři

Zábřeh - Čtyři lidé dnes večer zemřeli při tragické srážce osobního auta s autobusem v Zábřehu na Šumpersku. Místo nehody bylo uzavřeno, policejní portál počítá s uzavírkou až do jedenácté hodiny večer. Proč k nehodě došlo, se nyní vyšetřuje.

Přidejte svůj názor

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Všichni cestovali v osobním voze, pátý pasažér byl vážně zraněn. V autobuse nebyl zraněn nikdo.

Nehoda se stala kolem 19:00 v Olomoucké ulici na hlavním tahu městem. Na místě zasahovaly posádky tří výjezdových stanovišť zdravotníků, jedna z nich kolem nehody právě projížděla. "Odehrála se přímo před nimi a posádka ihned zahájila péči u zraněných zaklíněných osob v osobním vozidle," uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Čtyřem lidem už lékaři pomoci nemohli, pátého pasažéra vyprostili z auta hasiči. "Zdravotníci muže napojili na umělou plicní ventilaci a imobilizovali jej pomocí fixačních pomůcek. Vážně zraněného muže následně převezla posádka k navazující nemocniční péči na oddělení urgentního příjmu olomoucké fakultní nemocnice," dodal Hošák.

Doposud nejtragičtější silniční dopravní nehoda v samostatné ČR, která si vyžádal 20 obětí, se stala 8. března 2003 na silnici E55 nedaleko obce Nažidla na Českokrumlovsku, kde se převrátil patrový autobus.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama