Vlak se na Plzeňsku srazil s autobusem, patrně kvůli chybě semaforu

Plzeň - Blízko Lužan na jižním Plzeňsku se dnes ráno na železničním přejezdu srazil vlak s autobusem. Při nehodě se zranil jeden člověk. Naštěstí jen lehce. Na nehodě se mohla výrazně podepsat i zvláštní dopravní situace v místě - úsek silnice u přejezdu se totiž rekonstruuje.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle prvních informací policie, vjel řidič autobusu mezi Lužany a Borovy na železniční přejezd se světelnou signalizací bez závor ráno krátce před šestou hodinou. Jenže silnice se hned za přejezdem opravuje a provoz je tam řízen kyvadlově.

Autobus neprojel a zůstal stát zadní částí v kolejišti. Na semaforu u opravované silnici se totiž tou dobou rozsvítila červená. A než stačil řidič autobusu jet dál, místem naneštěstí projížděl osobní vlak. Strojvedoucí neměl šanci zareagovat a soupravu ubrzdit a následoval náraz.

V autobuse tou dobou jela společně s řidičem pouze jednašedesátiletá žena. Ta naštěstí seděla v přední části autobusu a utrpěla tak jen lehké zranění. Zdravotníci ji převezli do nemocnice. Ve vlaku cestovalo 24 lidí, těm se nestalo nic.

Provoz na trati mezi Plzní a Železnou Rudou byl samozřejmě přerušen. pro pasažéra z vlaku přijel náhradní autobus. Nehodu vyšetřují policisté a drážní inspekce. Ti určí míru zavinění řidiče z havarovaného autobusu. František Nyklas - televize Nova.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama