Na přejezdu u Červenky srazil vlak auto

Litovel (Olomoucko) - Rychlík dnes časně ráno u Červenky na Olomoucku srazil osobní automobil, který uvízl na přejezdu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda je vyčíslena na 600.0000 korun.

Přidejte svůj názor

Nehody vlaků

Na hlavním železničním koridoru musel být dočasně zastaven provoz vlaků, který už byl zcela obnoven. Policisté zjistili, že řidič automobilu byl opilý, řekla ČTK policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nehoda se na železničním přejezdu mezi Červenkou a Moravičany stala zhruba ve 04:00. "Z prvotního šetření vyplývá, že šestatřicetiletý řidič vjel s vozidlem Škoda Superb na železniční přejezd, kde z dosud přesně nezjištěných příčin uvízl. Krátce poté se spustilo zabezpečovací zařízení přejezdu, upozorňující na projíždějící vlak," uvedla Urbánková.

Řidič z vozidla stačil vystoupit a policistům řekl, že se máváním snažil varovat strojvedoucího, který jel s rychlíkem ve směru od Červenky. "Strojvedoucí již však střetu nemohl zabránit. Vlak do vozidla narazil, zhruba 200 metrů ho tlačil před sebou a zcela zdemoloval," podotkla Urbánková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama