Řidiči, pozor na stromy: Následky nárazu bývají fatální, loni zemřelo 102 lidí

Praha - Tým silniční bezpečnosti dnes zveřejnil alarmující statistiku. Loni v Česku zemřelo po nárazech do stromů 102 lidí, což je více než 15 procent všech obětí dopravních nehod.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda

Dalších 223 osob se zranilo těžce a více než tisícovka lehce. Policie vyšetřovala loni celkem 2596 kolizí se stromy.

Nárazy do stromu u silnic nepřežilo minulý rok 81 lidí cestujících v osobních autech, 11 motocyklistů, dva lidé v nákladních vozech, dva cyklisté a šest lidí v jiných vozidlech. Nejtragičtější byly nehody motorkářů - každý pátý střet si připsal jednoho usmrceného. Nejvíce mrtvých zaznamenali policisté v Jihočeském kraji, konkrétně 19, nejméně - dvě oběti - evidují statistiky v Praze a Karlovarském kraji.

Za prvních devět měsíců letošního roku zemřelo při 1966 střetech se stromy 58 lidí, dalších 167 bylo těžce zraněno. Proti stejnému období roku 2015 je to sice o 61 kolizí více, ale naopak o 19 ubylo mrtvých.

Celkově podle statistik za posledních 15 let zemřelo po nárazech do stromu 2255 lidí, dalších 6372 bylo zraněno těžce a 28.400 lehce. Podle dopravních expertů jsou stromy sice málokdy vlastní příčinou nehod, ale bývají často klíčovým faktorem, který rozhodne o jejich následcích. "Především při jízdě po úzkých okreskách je třeba vyvarovat se jízdy na hraně. Do zatáček raději najíždějme s potřebnou rezervou. Při míjení se s protijedoucími vozidly se určitě vyplatí zmírnit tempo jízdy a raději počítat s možnou chybou některého z motorizovaných kolegů," uvedl Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama