V Praze se srazil rychlík s autem, řidička je vážně zraněná. Vlak zabíjel v Ostravě

Praha/Ostrava - Těžkým zraněním řidičky skončil dnes odpoledne střet osobního auta s vlakem na přejezdu v Praze-Liboci. Železniční neštěstí se dnes stalo také v Ostravě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Auto se s rychlíkem z Prahy do Rakovníka srazilo na železničním přejezdu v Libocké ulici kolem 13:20. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, která byla podle zjištění Drážní inspekce na místě mimořádné události v době nehody v činnosti," uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal. Celková škoda na vlaku a autě podle něj činí půl milionu korun.

Havarované auto patří internetovému obchodu Rohlik.cz. Podle zakladatele firmy Tomáše Čupra je stav zraněné řidičky stabilizovaný. "S blízkými jsme v kontaktu, jsme připraveni poskytnout maximální podporu," řekl Čupr ČTK.

Nehoda zhruba na tři hodiny zastavila provoz vlaků mezi Masarykovým nádražím a stanicí Praha-Veleslavín. V 16:35 byl provoz na trati obnoven.

Osobní vlak dnes okolo 11:15 mezi ostravskými nádražími Třebovice a Svinov srazil staršího muže. Ten na místě zraněním podlehl. "Ve vlaku v danou chvíli cestovalo zhruba sto lidí. Nikdo z nich nebyl zraněn," řekl policejní mluvčí Richard Palát. Neštěstí se stalo poblíž Elektrárenské ulice. Zhruba na hodinu a půl byla na trati přerušena doprava.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama