V Plzni se srazil autobus s tramvají, 17 zraněných. Doprava kolabovala

Plzeň - V Plzni se dnes odpoledne srazil autobus s tramvají, na místě je 17 zraněných lidí. K neštěstí došlo na křižovatce ulic Klatovská a Kaplířova ve čtvrti Bory.

Přidejte svůj názor

Autobus, ilustrační foto

Kolem 13:20 se srazila tramvaj číslo 4 a velkokapacitní autobus linky číslo 30. Podle informací lidí z místa nehody jela tramvaj z centra města směrem na svou konečnou stanici. V křižovatce se srazila s kloubovým autobusem, který Klatovskou třídu křížil a mířil do oblasti Borská pole. Tramvaj narazila do jeho zadní části.

Podle policejní mluvčí Hany Štefflové je hlášeno 19 zraněných lidí. Mluvčí záchranné služby Martin Brejcha upřesnil, že se zranilo 17 lidí. Nikdo z nich není v ohrožení života. Nejtěžší zranění utrpěl mladý muž, který cestoval autobusem. "Se ztrátovým zraněním jsme ho transportovali na urgentní příjem fakultní nemocnice," řekl mluvčí.

Jednu těhotnou ženu sanitka odvezla na gynekologickou kliniku nemocnice. Další cestující s různými pohmožděninami či úrazy hlavy převezly sanitky na chirurgie plzeňských nemocnic.

Událost značně zkomplikovala provoz na rušné Klatovské třídě poblíž okraje Plzně. Dopravu řídila policie, provoz tramvají v místě přes hodinu stál a jezdila náhradní doprava. Nyní už tramvaje opět jezdí, podle Plzeňských městských dopravních podniků nabírají zpoždění až čtvrt hodiny. Automobilová doprava na Klatovské třídě směrem z města kolabovala.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama