Na D10 ve směru z Prahy se stala smrtelná nehoda, dálnice tři hodiny stála

Mladá Boleslav - Dálnici D10 na 22. kilometru ve směru na Mladou Boleslav uzavřela dnes krátce před půl devátou ráno tragická nehoda osobního automobilu. Dopravu v ČR i dnes na řadě míst stěžuje příval sněhu.

Ilustrační foto

Vůz sjel nedaleko Sobětuch z vozovky a narazil do stromu. Při nehodě zemřel jeden člověk. Dálnice byla uzavřena téměř tři hodiny. "Po našem příjezdu bylo vozidlo celé v plamenech. Kolemjedoucí řidiči se ho snažili uhasit ručními hasicími přístroji. V 09:06 jsme požár zlikvidovali a z auta pomocí hydraulického nářadí vyprostili jednoho člověka," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Hasiči následně vyprošťovali vozidlo, které bylo zaklíněné mezi stromy.

"Příčiny a okolnosti vzniku nehody jsou nadále v šetření. Policii se zatím podařilo identifikovat mrtvého muže," dodala policejní mluvčí Lucie  Nováková.

Podle předpovědi počasí by řidiči měli dnes počítat s dalšími sněhovými přeháňkami a silničáři doporučují zvýšenou opatrnost zejména na vedlejších silnicích a na horských silnicích.

Například v Libereckém kraji napadlo do rána místy až 20 centimetrů sněhu a stále občas sněží. Vzhledem k aktuálnímu i očekávanému počasí silničáři odložili rozhodnutí od dnešních 09:00 zprovoznit silnici z Tanvaldu na Harrachov a dále do Polska pro kamiony nad 3,5 tuny a prodloužili uzavírku do 22:00. Pozor by si měli dát řidiči kamionů i na silnici 13 na Frýdlant, kde se v Albrechtickém kopci tvoří sněhové jazyky. Silnice ale zatím zůstává pro nákladní dopravu otevřená. Doporučená alternativní trasa do Polska pro nákladní vozy je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35.

Psali jsme:  

Až do odvolání je pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem uzavřena i silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních dopravních tahů na Slovensko.

Sněhové přeháňky stále komplikují i úklid cest na Ústecku. Zavřená je tam silnice z Nakléřova do Petrovic či trasa z Krásného Lesa do Adolfova, kterou využívají běžkaři.

Ráno sněžilo i na mnoha místech Středočeského kraje, kde na některých silnicích zůstává neošetřená vrstva sněhu. Dálnice D6 a D8 jsou tak podle silničářů sjízdné pouze se zvýšenou opatrností stejně jako silnice prvních tříd na Kladensku a Rakovnicku a všechny krajské silnice nižších tříd.

Na Šumpersku a Jesenicku jsou po sněhových přeháňkách na cestách zbytky rozbředlého sněhu. Hlavní tahy jsou většinou vlhké po chemickém ošetření.

Dálnice D1 na Prahu byla neprůjezdná kvůli nehodě

15.06.2021 11:49 Aktualizováno Dálnice D1 byla dnes za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii…

Související:

Právě se děje