Na přejezdu ve Vejprnicích se srazil vlak s autem, zemřeli tři lidé

Plzeň - Na železničním přejezdu ve Vejprnicích na Plzeňsku se dnes ráno kolem 5:30 srazil vlak jedoucí z Domažlic do Plzně s osobním autem, zahynuli tři lidé. Provoz na trati byl přerušen do 9:05.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ve vlaku nikdo zraněn nebyl. V osobním autě zemřeli dva muži a jedna žena. Jeden muž byl podle odhadu lékařů ve věku kolem 30 let, druhý přibližně šedesátiletý a ženě by mohlo být asi 55 let. "Na místě vyhasly tři lidské životy, dva okamžitě, u třetího jsme se se pokoušeli o zázrak, ale resuscitace bohužel nebyla úspěšná," řekl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

"Nebylo v silách strojvedoucího, aby vlak na krátkou vzdálenost zastavil, setrvačností osobní auto tlačil před sebou ještě asi 150 metrů," popsala nehodu mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

"Zranění dvou spolujezdců byla devastující, jejich těla hasiči vyprostí až po vyšetření neštěstí policií a drážní inspekcí," dodala mluvčí.

Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která byla podle dosavadního šetření na místě mimořádné události v době nehody v činnosti," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Způsobená škody byla předběžně vyčíslena na 230.000 korun, z toho bylo 100.000 škoda na vlaku, 100.000 na trati a zbytek na automobilu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama