Na Klatovsku došlo k vážné nehodě, šest zraněných. Policie řeší sněhovou záhadu

Klatovy - K vážné nehodě došlo dnes ráno u Mochtína na Klatovsku. Při srážce dvou osobních aut utrpělo zranění šest lidí. V místě kolize je takové náledí, že se ani nedá přejít silnice.

Autonehoda
doporučujeme

Nehoda se stala v 05:32 v části Nový Čestín. "Jeden člověk je zraněný těžce, proběhla resuscitace," řekl velící důstojník krajských hasičů Štefan Livinka.

Zranění byli dva muži a čtyři ženy, lidé ve věku 41 až 62 let. "Jedna žena byla ve velmi vážném stavu převezena na urgentní příjem fakultní nemocnice," řekl mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha.

"Dvaašedesátiletý muž ze Sušice jel s vozidlem značky Škoda Fabia od obce Kocourov a při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjel do protisměru a čelně narazil do automobilu Ford Mondeo," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Landmanová. Obě vozidla měla pneumatiky s odpovídající hloubkou dezénu. U obou řidičů byly negativní dechové zkoušky na alkohol.

"Z ničeho nic se na malém úseku objevilo větší množství sněhu, které jinde není. V celém regionu je klid, silnice jsou vymrzlé, sem tam je mlhavo. Nedokážeme si to s policií vysvětlit, z nebe to nespadlo," uvedl dispečer krajské správy a údržby silnic Jiří Slapnička.

Hned vedle Nového Čestína je podle něj sjezdovka Kocourov s umělým zasněžováním. Silničáři mají na nedalekém Bukováku meteostanici, která nikde jinde tak velkou vrstvu sněhu neukazuje. Auta sníh rozjezdila a zmrzl na led.

Hlavní tah Klatovy - Horažďovice - Strakonice, tedy silnice první třídy I/22, je pro kamiony uzavřený.

Témata: Dopravní nehody
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D1 na Prahu byla neprůjezdná kvůli nehodě

15.06.2021 11:49 Aktualizováno Dálnice D1 byla dnes za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama