Strojvedoucímu se udělalo nevolno, vlak v Přerově narazil do zarážedel. 15 zraněných

Přerov - Na nádraží v Přerově dnes ráno narazil vlak Leo Express do zarážedla na konci koleje, 15 osob včetně strojvedoucího utrpělo zranění. Na místě hasiči zasahovali také se speciálním zdravotnickým přívěsem.

Přidejte svůj názor

Leo Express

Nehoda se stala v 05:54, kdy na přerovské nádraží přijížděl vlak Leo Express jedoucí ze Starého Města u Uherského Hradiště.

"Došlo k projetí návěstidla zakazujícím jízdu. Vlak poté narazil do zarážedla na konci koleje. Okolnosti zatím nevíme, kolegové jsou na místě," sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčího záchranné služby a hasičů Zdeňka Hošáka se strojvedoucímu, který dojížděl vlakem na nádraží, udělalo nevolno. Informaci o indispozici strojvedoucího uvedla také policie. "Podle prvotních informací se strojvedoucímu vlakové soupravy soukromé společnosti udělalo nevolno a zatáhl za brzdu, což způsobilo prudké brzdění celé soupravy. Vlak narazil do nárazníků betonové zarážky," řekla dnes ČTK přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Doplnila, že provoz na nádraží nebyl omezen. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní.

Při prudkém nárazu popadali ve vozech vlaku cestující. Záchranáři na místě ošetřili dohromady 15 lidí. "Kromě dvou lidí byli všichni převezeni do přerovské nemocnice. Většinou šlo o lehká zranění," doplnil Hošák.

Škodu na poškozeném vlaku Drážní inspekce odhadla zhruba na 20 milionů korun, podle dopravce však škoda na jednotce zatím není vyčíslena. Jak dlouho omezení v dopravě na spojích Leo Expressu potrvají, zatím není jasné.

Kvůli chybějící soupravě musel dopravce zrušit některé dnešní spoje, šlo o odjezdy z Prahy do Bohumína v 11:13 a 15:13 a spoj z Bohumína do Prahy s odjezdem v 10:55. Od úterý do odvolání budou dočasně zrušeny i některé další spoje. "Na jak dlouhou dobu to bude, zatím nedokážeme určit," uvedla Veitlová. Zrušeny budou spoje z Bohumína do Prahy ve 04:55 a v 10:55 a opačným směrem z Prahy do Bohumína s odjezdy v 07:13 a 15:13.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama